banner1160

Cüneyt Şenkal'dan flaş açıklamalar!

Samsunspor'un ligin ilk 2 haftasında etkili olamaması ve son maçta 2 puan kaçırması camiayı derinden üzsede, taraftar takıma güveniyor. Cüneyt Şenkal, "Yandık, bittik demek için henüz çok erken. Haksız yorumlar yapıp insanları şehire küstürmeyelim" dedi

Cüneyt Şenkal'dan flaş açıklamalar!
banner1139

Samsunspor'un son iki haftada istenilen futbolu ortaya koyamaması, bir yönden 'Kötü futbol' endişesi yaratırken, diğer yandan 'Endişe için henüz erken' olarak yorumlandı. Bu anlamda takımın son maçında deplasmanda olan Samsunsporlu Aileler Platformu Başkanı Cüneyt Şenkal açıklamalarda bulundu.

'YENEMİYORSAN YENİLME' PRENSİBİ
Samsunsporlu Aileler Platformu Başkanı ve taraftar Cüneyt Şenkal, Samsunspor'un hiç bir maçını kaçırmadan takip eden koyu Samsunsporlu taraftar kesiminde yer alıyor. Gerek iç sahada, gerek deplasmanda takımı asla yanız bırakmayan Cüneyt Şenkal, ilk haftalar için 'yandık, bittik' demenin doğru olmadığını ifade ederek, "Herkes gördü. Takım 2 haftadır istenileni sahaya yansıtamıyor. İlk haftaya baktığımızda kötü futbol ama 3 puan, ikinci haftaya bakıldığında yine kötü futbol ve 2 puanı kaçırarak, 1 puan aldık. Futbolda bir söz var yenemiyorsan, yenilmeyeceksin. Bu anlamda Samsunspor ikinci hafta tam olarak bu prensibi sahaya yanısttı. 5'inci haftaya kadar gidişata bakacağız. İnşallah takımımız bir an önce kendini toparlar" dedi.

BEKLENTİ BİR ANDA ARTTI
Geçen sene akla gelmeyecek zorluklarla takımın mücadele ettiğini ifade eden Cüneyt Şenkal, "Bu takım sezon bittiğinde küme düştü, kayyuma kaldı, tahtası açılacakmı açılmayacakmı, iflas mı verilecek soruları vardı herkesin aklında. Ancak Yüksel Yıldırım'ın finansal desteği ile İsmail Uyanık ve ekibi öyle bir geldi ve kısa zamanda öyle işleri başardılar ki, tüm şehir yükseldi. Beklentide çok yükseldi. Taraftar istiyorki Samsunspor her maçtan 3 puan alsın. Hiç yenilmesin veya puan kaybetmesin. Bunu herkes ister ama birde futbolun gerçekleri var. Futbol; oynamadan veya takım bütünlüğüne kavuşamadan kazanılması zor. Bu nedenle futbolcu ekibimizin biran önce silkelenip kendilerine gelmesi gerekiyor" diye konuştu.

'ERKEN VE ABARTI YORUM YAPMAYALIM'
Cüneyt Şenkal ayrıca, "Takımı izleyip görenler demesin ki, 'Samsunspor başarılı transferler yapamadı'. Böyle bir şey yok. Aksine çok kaliteli futbolcuları kadrosuna kazandırdı. Sadece onların bir ekip olma süreci var. Taner hoca da demişti. Bunun için ilk 3 haftayı atlatmamız lazım diye. Bizde bu süreci bekleyip göreceğiz. Taner hocaya da serzenişte bulunmak için daha çok erken. Henüz 2'nci haftada 'öldük, bittik' demek doğru olmaz. Taner Taşkın Manisaspor'u şampiyon yapmış ve bir çok kulübü başarıyla çalıştırmış bir hoca. Erken ve abartı yorumlar yaparak insanları şehre küstürmeyelim" diye konuştu.

Haber:Onur EROL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127