banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Bu takım üst lige çıkacak - Samsunspor Haber

banner1357

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, "Bu takım üst ligi görecek. Bunu taraftarımız ve şehrimiz hak ediyor" dedi

SAMSUNSPOR 12.10.2019, 09:06
Bu takım üst lige çıkacak - Samsunspor Haber
banner1353
banner1375

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Kulüp Medya Direktörü Murat Sandıkçı’nın sunduğu Bire1 programında soruları yanıtladı. 

BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

Sezonu değerlendiren İrfan Buz, "Futbol içerisinde bazen istediğiniz şeyler olmayabiliyor. Lige alışmak da farklı. TFF ile Süper Lig arasında fark var. O yüzden kariyerli bir oyuncu da kendini göstermek istiyor. İstediği gibi gitmediği zaman birazda zamana ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Zamanla bunları aşacağımızı düşünüyorum. Gerçekten istikrarı yakalamak istiyorsak bunu zamanla yakalayacağız. Bu birden olmuyor. Bunu da daha önce söylemiştik. Birlikte yürüyeceğiz. Bu takım üst ligi görecek. Bunu taraftarımız ve şehrimiz hak ediyor. Bazı şeyler iyi gitmediği zaman kalitenin ortaya çıktığını söyleyebilirim. İyi gittiğinde her şey iyi olabilir. Biraz daha kötü gittiğinde bu sefer bizlerin kalitesi ortaya çıkar. Sükuneti belirli bir düzeyde tutmanız gerekiyor. Futbolcuların da daha özverili olması gerekiyor. Herkesin kenetlenerek, birleşerek uzun bir maraton olduğu için her müsabakayı farklı görmek gerekiyor. Ondan dolayı bu yol dikenli bir yol. Bunu hep birlikte aşacağız" dedi.

TARAFTARIMIZ DESTEK OLSUN

2 hafta üst üste alınan beraberliklerin ardından takım içindeki havayı değerlendiren İrfan Buz, "Şehre geldiğim ilk günden itibaren Samsun’da çok farklı bir duygu içerisine girdim. Taraftarlar bana çok olumlu ve sevecen bir tavırla yaklaştılar. Ben inanıyorum ki uzun vadede bu işin üzerinden geleceğiz. Bu uzun bir maraton. Biz önce kendimize bakacağız. Taraftarlarımız bize destek olsun. Futbolcularımızla birlik olarak buradan çıkacağımıza inanıyorum. Ben İrfan Buz olarak her şeyimi ortaya koymaya çalışıyorum. Ben futbolcularımıza inanıyorum. Futbolcularımızın da ailesi var. Onlarda çok üzgünler. Burada tarih yazmak istiyorlar. Zorlukları hep birlikte aştığımızda da çok farklı bir Samsunspor’un olacağını düşünüyorum" diye konuştu.
 

Yorumlar (0)