Başkan Karayılmaz, Samsun'a seslendi: 'Destek zamanı...'

Samsun Haber: Samsunspor Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, Samsunspor'un ciddi ekonomik krizin içerisinde olduğunu belirterek, "Bu kriz devam ettiği sürece ayakta kalmamız kolay olmayacak. Herkesin taşın altına elini koymasını bekliyoruz" dedi

Samsun Haber - Samsunspor'da görevi devralan Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, Altınordu maçı hazırlıkları öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

EKONOMİK KRİZ SÜRÜYOR
Samsunspor'un içerisinde olduğu ekonomik kriz ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Karayılmaz, "Önümüzdeki süreçte geçmişten gelen futbolcu borçları kulübümüzü bir çıkmazın içerisinde sokabilir. Arkadaşlarımız mali tabloyu hesaplıyor. Gelirimizi giderimizi dengeli bir şekle getirip çıkış yolu arayacağız. Samsunlulara sesleniyorum, Samsunspor ciddi ekonomik krizin içerisinde devam etmekte. Bu kriz devam ettiği süreçte ayakta kalmamız kolay olmayacak. Burada herkesin taşın altına elini koymasını bekliyorum. Ekonomik durumu iyi olan iş adamlarımız ben şu futbolcunun geçmişe dönük futbolcu alacaklarını ödeyeyim diyerek bize nefes alma noktasında bir kazanç sağlayabilirler" dedi.

SAMSUNSPOR'A SAHİP ÇIKALIM
Samsunspor'un borçlu olduğu futbolcular hakkında isim veren Başkan Karayılmaz, "Geçmiş dönemlerde forma giymiş olan Distel Zola, Ekigho Ehiosun, Kone, Jeroen Lumu, Kevin Brands, Bahia, Fink, N'diaye, Tom Muyters ve Larbi gibi isimlerden gelen dosyalar var. Bu dosyalarla işlemi acilen yapmak zorundayız. Mayıs ayında karşımıza ciddi problemler çıkabilir. Finansal fair playi sağlayamadığımız taktirde transfer tahtasını açmamız mümkün olmayacaktır. Bütün Samsun'a sesleniyorum. Samsunspor'a sahip çıkalım" diye konuştu.

HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçından alınan galibiyeti değerlendiren Başkan Karayılmaz, "Çok zor bir rakiple oynadık. Zaman zaman zorlandık ama bizim için netice çok önemliydi. Alt sıralardan bağımızı kopartıp yukarılara doğru tırmanın hedefi içerisindeydik. Çok şükür bunu gerçekleştirmeye başladık" dedi.

TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Erzurum maçındaki taraftar desteği nedeniyle teşekkür eden Karayılmaz, "12. adam dediğimiz taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. İstediğinde Samsunspor 10 bin 20 bin kişiyle rakibi boğabilecek bir yapıya gelmiştir. Biz iç sahada taraftarımızı fazlasıyla maçlara bekliyoruz. Her ne olumsuzluk olursa olsun maça gelmelerini istiyoruz. Gereken bütün özeni göstersinler" ifadelerini kullandı.

SAMSUNLULARI SEVİNDİRMEK İSTİYORUZ
Altınordu maçından mutlaka puanla dönmek istediklerini söyleyen Karayılmaz, "Kritik haftalar var 3 maçımız zorlu geçecek. Maç programına itirazımızı ettik ama ne sonuç çıkar bilemiyoruz. Biz İzmir'den puan veya puanlarla dönüp Samsunluları sevindirmek istiyoruz. Bu anlamda emeği geçen başta valimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu.
 
Haber: Ali BİROL

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148