banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

34 hafta dolmadan şampiyonluğu ilan ederiz - Samsunspor

banner1357

Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Samsun Canlı Haber TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Yıldırım, yeni bir Samsunspor kurduklarını ifade ederek, "Bu sene, çok iyi bir hocamız var. Ben ona çok inanıyorum ve güveniyorum. Ondan sonra nokta atışı 8 oyuncu aldık. Yani aslında 34 hafta bile olmadan biz şampiyonluğumuzu ilan edebiliriz" dedi

SAMSUNSPOR 07.09.2019, 21:13 07.09.2019, 21:41 Pınar Uzun
banner1353
banner1375

Herkesin sabırsızlıkla Samsunspor'u beklediğini ifade eden Yıldırım, "4 aylık bir süre oldu. Herkes sabırsızlıkla yeni bir Samsunspor görmek istiyor. Biz geçen seneye şampiyon olmak için yola çıkmıştık ama maalesef beklenmedik mağlubiyet ve beraberlikler, bizi hedeflerden saptırdı. Bu bizim hedefimizin orada biteceği anlamında değildi. Biz daha ligi öğrendiğimiz için nasıl başarılı oluruz diye plan yaptık. Açıkçası yeni bir Samsunspor kurduk. Bu sene çok iyi bir hocamız var. Ben ona çok inanıyorum ve güveniyorum. Ondan sonra nokta atışı 8 oyuncu aldık . Hoca geldi çok iyi bir çalışma dönemi geçirdi. Biri hepsi için hepsi de biri için bir dişe diş mücadele gördük" dedi.
SAHADA SAVAŞAN TAKIM GÖRMEK İSTİYORUM
Sahada savaşan bir Samsunspor görmek istediğini belirten Yıldırım, "Biz önce bunu istiyoruz. Samsunspor savaşan bir takım. Yenilebiliriz, yani 90 dakika saldırırız olur mu olur top direkten döner, birbirinin sırtına vurur içeri girer, ama mühim olan bizim bastıran iyi futbol oynayan bir takım oluşumuz. Bunu gördükten sonra zaten ben inanıyorum, hoca bu işi baştan sıkı tutacak maç maç bakacağız, ondan sonra da  tahminim 5. hafta Afyon, 6. hafta Manisa maçları ile zaten bir şekil alır bizim durumumuz. Yani aslında 34 hafta bile olmadan biz şampiyonluğumuzu ilan edebiliriz" diye konuştu.

TARAFTARLA ARAMIZDA FARKLI BİR BAĞ VAR
Taraftarlarla sosyal medya üzerinden farklı bir iletişim içerisinde olduklarını aktaran Yıldırım, "Ben yıllardır sosyal medya kullanan bir insanım. Öncelikle Twitter'ı işlerim için kullanmaya başlamıştım sonrasında Samsunspor taraftarları bombardımana tutmuştu. Ardından yeni bir hesap açtım ve şimdi yine spora yönelik kullanıyorum.  Boş yakaladığım zamanı spor için kullanıyorum. Tek bağım sosyal medya. Bazılarına gülüp geçiyorum, bazılarına cevap veriyorum. Bu da bence güzel bir diyalog. Onlarla sıcak temas kurmak bence iyi. Bağlar da kuvvetli oluyor. Böylece insanlar beni tanıyor" ifadelerini kullandı.  


BU SEZON ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYDUM
Bu sezon elini taşın altına koyduğunu belirten Yıldırım, "İnsanlar beni biraz daha böyle yavaş yavaş tanıyor. Çünkü beni başka türlü tanıma şansları yok. Ancak spordan dolayı baktım geçen sene bazı şeyler kötü ve yanlış gidiyor. Ben de elimi taşın altına koydum ve sorumluluklar aldım. Her söyleneni yapmış bir adam olarak ve bu oyuncularda bunu görmeyince mecbur kaldım. Dedim ki yani, ‘bize inanmayanlarla yollarımızı ayıracağız, akla kara belli olacak'. Keşke oyuncular bunları ciddiye alsaydı ve  son 4 maçı biz kullanabilseydik. Eğer kazansaydık biz bugün Spor Toto 1. Lig’de  oynuyorduk. Bu sezon Süper Lig'e çıkmak için uğraş veriyorduk. Bunlar da olmayınca; açık ve net söylüyorum ben kötü niyet gördüm ve dedim ki bu kötü niyetli arkadaşların bu takımdan gitmesi gerekiyor yaptığım iş bu yani" dedi. 


GENK ANLAŞMASI ŞEHRE DE VİZYON GETİRDİ
Genk ile yaptıkları işbirliği protokolü hakkında da açıklamalar yapan Yıldırım, "Biz futbol akademisi kurarken; düşüncemiz önce bu bölgenin çocuklarını kazanmak, ancak bunu yaparken de diğer takımlardan farklı olmaktı. Bu konuda Genk ile görüştük. Arkadaşlar buradaki ortamdan çok mutlu oldu. Bu anlaşma şehre, çocuklara bir vizyon getirdi. Genk ile olan işbirliği çevre illerdeki çocukların da Samsunspor’a gelmesini kolaylaştıracak. Herkesin bir altyapısı var ama bizimki farklı olacak" diye konuştu. 

SATIŞLAR BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI
Bu sezon satılan forma ve bilet rakamlarında hayal kırıklığı yaşadığını ifade eden Yıldırım, "Ben bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Yeni sezon formaların tasarımında bizzat bulundum. Bir hava vardı şehirde. Güzel de bir lansman yaptığımızı düşünüyorum. Ancak rakamlara baktığımızda sadece 2 bin tane forma satılmış. Biz bu formalardan para da kazanmıyoruz. Başka takımlarda konuşulan rakamlar 100 binlere ulaşırken, şehir dışında yaşayan Samsunluları da hesaba kattığımızda 4 milyon taraftar varken satılan forma sayısının 2 bin olması, beni üzüyor. Samsunspor’un geliri yok. Biletler ve forma satışından gelen parayla bir transfer yapma şansımız bile yok. Bu şartlarda Samsunspor nasıl üst seviyelerde mücadele edecek? Biz istiyoruz ki bir futbolcunun transfer ücreti formalardan birininki biletlerden gelsin. Gerisini ben hallederim" dedi.

FORMALAR İÇİN KAMPANYA BAŞLATACAĞIM
Önümüzdeki hafta forma satışları için kampanya başlatacağını aktaran Yıldırım, "Önümüzdeki hafta formalar için bir kampanya başlatacağım. İlk olarak vakıf adına 2 bin tane forma alacağız. Sonrasında da 10 bin forma daha alacağım. Samsun’daki iş insanlarına çağrım, gelip yüzlerce Samsunspor forması alıp, okullara dağıtmaları olacak. Aldıkları formaları çocuklara dağıttıklarında bu çocuklar bu şehirde Samsunspor formaları ile dolaşacak. Kampanyamıza destek istiyorum. 20 Ocak hatırası olarak 30 bin kişi stada siyah formayla gidelim dediler. Bunu yapmamız lazım. Hedef belli. Takım güçlü artık her şey var  seyirciler konuşuyor ama aksiyon göremiyoruz" şeklinde konuştu.

TARAFTARLAR TRİBÜNDE TEK SES OLMALI
Taraftarların stadyumda tek ses olmasını beklediğini ifade eden Yıldırım, "Taraftarlar birleşsin istemiyorum. Ama aralarında bir ahenk olsun. Ben organize bir şekilde hareket edilmesini istiyorum. Rakibi baskı altına alan bir taraftar istiyorum. Sahanın içinde hep beraber, 'tek yürek' 'tek ses' hareket edilsin istiyorum. Bugünkü Pendikspor maçı, bunun en güzel örneği inşallah 25 bin kişinin gelmesini bekliyorum. Sakaryaspor taraftarı bize 500 kişi geldi ders verdi. Bizim taraftar da deplasmana gittiğinde bunu çok iyi başarıyor. Ama Samsun’a geldiğinde bunu başaramıyorlar. Deplasmanda yaptığımızı, evimizde yaptığımızda, bu takımın şampiyon olmama şansı yok. Bu akşam bol gollü bir galibiyet bekliyorum. 1-0 olsun bizim olsun sorun yok ama bu takımın patlama yapması için taraftarın Pendikspor maçında takıma büyük destek vermesi gerekiyor. Gelsinler desteklesinler biz de stadyumda keyifli bir maç izleyelim" dedi.

Haber:Mustafa TOGUR

Yorumlar (0)