Sezona "Süper Lig" parolasıyla hazırlanan Samsunspor, hedefine ulaşmak için kadrosunu güçlendiriyor.

Son olarak 2011-2012 sezonunda Süper Lig'de mücadele eden Samsunspor, yeni sezon öncesi alternatifli bir kadro kurarak, Süper Lig hasretini sona erdirmeyi hedefliyor.

KADROYA 8 YENİ İSİM

Ligin sona ermesinin ardından transfer çalışmalarına hız veren kırmızı-beyazlı ekip; Arvydas Novikovas, Gaetan Laura, Yusuf Abdioğlu, Amir Arlı, Şener Kaya, Mücahit Albayrak, Yusuf Ensar Poyraz ve Celil Yüksel'i kadrosuna kattı.

"ZORLU MÜSABAKALARA SAHNE OLACAK"

Sezon hazırlıklarını Kayseri'de Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde sürdüren Samsun ekibinin teknik direktörü Bayram Bektaş, AA muhabirine, bu sezon Spor Toto 1. Lig'in takım kaliteleri göz önüne alındığında çok daha zorlu müsabakalara sahne olacağını söyledi.

"AYRILMASI GEREKEN OYUNCULAR VAR"

Kendilerinin de bu doğrultuda transfer çalışmalarına aralıksız devam ettiğini ve kaliteli oyunculardan iyi bir kadro kurmayı planladıklarını belirten Bektaş, "Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Bazı mevkilerde ihtiyaç var. En iyi transferlerin yapılması için gece gündüz görüşmeler sürüyor. Çok kolay olmuyor. Takımdan ayrılması gereken oyuncular var. Umarım her şey zamanında ve olması gerektiği gibi olur, biz de sezona en iyi şekilde başlarız." diye konuştu.

"TÜM CAMİA KENETLENDİ"

Bu sezon Samsunspor'u hak ettiği yere getirmek için tüm camianın kenetlendiğini ve buna inandığını vurgulayan Bektaş, şunları kaydetti:

Samsunspor'un efsaneleri ile iş insanları yeşil sahada karşılaştı! Samsunspor'un efsaneleri ile iş insanları yeşil sahada karşılaştı!

"Samsunspor, baktığımız zaman Süper Lig camiası, şehri, taraftarıdır. Doğal olarak da her sene hedefi orası. Umarım bu sene bunu yakalamak için gereken tüm parametreleri birleştiririz. Bu yönde de bir çalışma var. Şehirde güzel bir heyecan ve beklenti oluştu. İnşallah taraftarımızın, camiamızın, yönetimimizin yüzünü kara çıkarmayız. Şu an en az 4 mevkiye oyuncu lazım. Bu sene ligin durumu ortada. Çekişmeyi herkes biliyor. Üst ligden gelen takımlar, üst sıralara oynayan takımlar var. Dolayısıyla biz hem ilk 11'e süreceğimiz oyuncuların hem de onların yerine forma giyecek oyuncuların kalitesini yüksek tutmak istiyoruz. Oyuncu potansiyellerini çok yakın tutuyoruz ki sürdürülebilir bir oyun anlayışı olsun. Bunun için çalışıyoruz. Şu an 4 transfer planlıyoruz."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.