doğa samsun surucu kursu duru
5s arslan bilgi

Samsunspor Taraftarından Ortak Bildiri! ‘Destekten Umudu Kestik, Köstek Bari Olmayın’

mustafa-demire-taraftar-tepkisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunspor Taraftarından Ortak Bildiri! ‘Destekten Umudu Kestik, Köstek Bari Olmayın’ Samsunspor Taraftar Grupları Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in Samsunspor Kongresi’nde dile getirdiği “10 yıllık sözleşme” konusunun tam tersini söylemesine tepki gösterdi

Samsunspor Taraftar Grupları Samsunspor Derneği Kongresi’nde dile getirdiği konunun tam tersini Meclis’te gündeme getirmesine tepki gösterdi. Ortak basın açıklamasında, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in bu hatadan bir an önce dönmesini ve ‘Söz konusu Samsunspor ise gerisi teferruattır’ diyerek üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı

İŞTE SAMSUNSPOR TARAFTAR GRUPLARININ BASIN AÇIKLAMASI

“Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Samsunspor tesislerini hedef alan açıklamalarını şaşkınlıkla takip ediyoruz. Şehrin en önemli markası olan Samsunspor ile kucaklaşmak yerine, mevcut imkanlarını yok etmeye çalışan bu düşünceyi, anlamak mümkün değil. Şehirlerin belediye başkanları, o şehirlerin ağabeyleridir. Bunu başka şehirlerin belediye başkanlarında sıkça gördük. Geride bıraktığımız sezonda rakibimiz olan şehir takımlarının, belediye başkanlarından nasıl destek aldığını hep birlikte gördük. Biz destekten artık umudumuzu kestik de köstek bari olunmasın istiyoruz!

Bugüne kadar ki ‘Samsunspor’ yaklaşımları ve tavırları, ne yazık ki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ağabey olarak görmemize engel olmaktadır. Gelinen bu durum bir hatadır. Hem de bir an önce dönülmesi gereken büyük bir hatadır. Bu hatada ısrar etmesinin, kendisine bir şey kazandırmayacağını, aksine yüzbinlerce Samsunspor sevdalısını üzdüğünü bilmelidir. Kendisinin de ifade ettiği gibi, bu şehirde 1 Milyon 300 Bin insan yaşamaktadır. Ve o bu insanların tamamının, kendisiyle değil, bizimle hemfikir olduğunu unutmamalıdır.

Samsun’un birleştirici gücü olan ve farklı görüşlerden yüzbinlerce Samsunluyu tek yürek yapan Samsunspor, birilerinin siyasi ya da ticari menfaatleri uğruna feda edilebilecek bir marka değildir. Aksine, dünya görüşü ne olursa olsun, yüreğinde Samsun ve Samsunspor aşkı olanların, uğrunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağı bir futbol markasıdır.

Böylesi büyük bir sevdayı, kişisel hırsları ya da beklentileri uğruna bu şekilde zor durumda bırakmaya çalışanlar, her zaman olduğu gibi, yine karşılarında Samsunspor’a gönül vermiş biz SAMSUNSPORLULARI bulacaktır. Böylesi bir dönemde Samsunspor taraftarının gerekli eylem ve tepkilerden kaçınmayacağının bilinmesini isteriz. Şimdi vakit yapılan hatalı açıklamalarda ısrar etme vakti değildir. Şimdi vakit, hatadan dönme ve Samsunspor ile kucaklaşma vaktidir. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in bu hatadan bir an önce dönmesini ve ‘Söz konusu Samsunspor ise gerisi teferruattır’ diyerek üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz. Samsunspor Taraftar Grupları olarak biz, olmamız gereken yerde;SAMSUNSPORUMUZUN YANINDAYIZ!”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Buna oy verenler siz var ya siz…