Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunspor'dan çekiniyorlar...

SAMSUNSPOR’DAN ÇEKİNİYORLAR…

Uzun bir süredir kötüye giden Samsunspor’un marka değeri artık yeni yeni kendisini göstermeye, ülke gündemini de etkilemeye başladı

Geçtiğimiz kötü bir sezonun ardından bu yıl TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan şehrimizin tek profesyonel takımı Samsunspor için dün grup kura çekim günüydü

Süper Lig ve 1. Lig’in gölgesinde kalan 2. Lig’de maalesef bir yayıncı kuruluş da yok. Neyse ki gazetemizin de bağlı bulunduğu EXE Medya çatısı altında bir internet televizyonu var. Samsun Canlı Haber TV’de grup kuralarını izledik.

Kura çekimi öncesinde sosyal paylaşım platformlarında Samsunspor taraftarı dışında Samsunspor’un grubunu merak eden birçok takım taraftarı paylaşımlarda bulunuyordu.

Özellikle bu sezon öncesinde Samsunspor’un başına gelen İsmail Uyanık ve daha sonrasında oluşan yeni yapılanma,  sonrasında da transfer bombaları diğer takımların Samsunspor’dan çekinmesine neden oldu.

Yaptığı flaş transferlerle şimdiden adından söz ettiren Samsunspor, diğer takımlar tarafından grubunda görmeyecekleri bir isim konumundaydı. Öyle ki Samsunspor’a rakip olacak takım taraftarları Samsunspor ile aynı grupta yer almamak için dua bile ediyordu.

***

Kimimizin ismine yabancı olduğu birçok takımın yer aldığı ligde Samsunspor’un 17 rakibi ve grubu belli oldu. Kırmızı Beyazlılar Beyaz grupta yer alırken, geçtiğimiz birlikte küme düştüğümüz Grand Medical Manisaspor ve Gaziantepspor ile aynı ligde yer aldık. Ligin güçlü ekiplerinden Sakaryaspor’da yine aynı grubumuzda yer aldı. 3. Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Utaş Uşakspor da rakiplerimiz arasında yer alıyor.

***

Bu sezon takımımız, yoğun bir taraftara sahip olduğumuz İstanbul’a 4 deplasman yapacak. Ankara bölgesine ise 3 kez gidecek olan Kırmızı Beyazlılar, en uzak deplasmanı ise bin 120 kilometre mesafedeki Bodrum Belediyesi Bodrumspor’a karşı yapacak. En yakın deplasmanı ise 290 kilometre mesafedeki Kastamonuspor 1966’ya karşı yapacak. Hem Samsunspor için hem de taraftarı için binlerce kilometre gidilecek mesafe bulunuyor

***

Bundan sonra rakiplerimizi iyi analiz etmeli, 2 Eylül’de başlayacak olan lige tam konsantre ve hazır olarak girmeliyiz…

ŞİMDİ UYANIŞ SEZONU’NDA

TAKIMIMIZA TAM DESTEK VAKTİ!

BUNDAN SONRA MARKA DEĞERİMİZİ

DAHA DA YÜKSELTMELİ

O KORKULAN SAMSUNSPOR’U

GERİ GETİRME VAKTİ…

YORUM EKLE