doğa samsun surucu kursu duru
5s arslan Mega Halı

Samsunlular Sevinçli! ‘İnancım Tam’

samsunlular-sevincli-inancimiz-tam
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Sevinçli! ‘İnancım Tam’ Samsun’da yaşayan vatandaşlar koronavirüs haritasında kentin turuncu renge dönmesini olumlu karşıladıklarını belirterek, “Samsun’a mavi yakışır” dedi.

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tabloya göre Samsun’un koronavirüs haritasında turuncu renge döndüğünü söyledi. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, umutlarının mavi olduğunu Samsun’da mavi rengim yakıştığını dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 05 19 at 17.15.15 1 Ana Manşet

İKİ YIL ZİYAN OLDU

Hasan İNAN: Tabi ki bu süreç doğru yönetildi mi? Önce ona bakmak lazım. Bir yılı geçti. Yeterli önlemin hala alınmadığına inanıyorum. Ülkeyi yönetenler buna bir çözüm bulacaktır. Toplum olarak üzerimize düşeni, fazlasıyla da yaptığımıza inanıyorum. Samsun halkı bu konuda bilinçli ve duyarlı. Turuncuya dönmek olumlu çok güzel. Yaşamdan iki yıl gitti adeta ziyan oldu. Önlem almak önemli. Umutluyuz. Bu yıl inşallah bitireceğiz. Samsun’a yakışanda mavi.

WhatsApp Image 2021 05 19 at 17.15.15 3 Ana Manşet

‘MAVİ’ BİZİM ELİMİZDE

Sabri BEYAZ: Koronavirüs tablosunda turuncu renge dönmemiz güzel bir şey. Ayrıca vaka sayılarının düşmesi hepimiz için iyi bir şey. Sokağa çıkma kısıtlaması meyveleri veriyor. Maviye dönüş sağlayacağız. Ayrıca rengi maviye döndürmek bizim elimizde.

WhatsApp Image 2021 05 19 at 17.15.15 9 Ana Manşet

ÖNLEMLERİN ETKİSİ VAR

Tümer YETER: Alınan önlemlerin etkisini görüyoruz. Herkesin kişisel önlemleri alması ve kurallara uyması halinde daha da iyi olacağına inanıyoruz. İnşallah maviye döneriz. Süreç her geçen gün iyiye gidiyor.

WhatsApp Image 2021 05 19 at 17.15.15 8 Ana Manşet

İNANCIM TAM

Semra İNAN: İnşallah düzeleceğini umut ediyorum. İlk başta bu kadar sıkı tedbirler uygulansaydı her şey daha da yolunda olurdu. Tam kapanma sürecinden sonra biraz daha düzeleceğini düşünüyorum. Samsunumuzun mavi renge döneceğine yürekten inanıyorum.

WhatsApp Image 2021 05 19 at 17.15.15 2 Ana Manşet

AZİMLE YENERİZ

Kıymet BEYAZ: Biz azimli olursak bunu yeneriz. Ama böyle düzensiz olup kurallara uymazsak, yenemeyiz. Çünkü önce sağlık. Temizlik de çok önemli. Samsun metropol bir şehir. Sağdan soldan gelenler çok oluyor. Bunlara uymuyorlar. İsterdim ki maviye dönelim. Ancak bu duyarsızlıkla mümkün olduğunu düşünmüyorum.

WhatsApp Image 2021 05 19 at 17.15.15 Ana Manşet

VAKA SAYISI DÜŞTÜ

Ercan YALÇIN: Sokağa çıkma yasağının meyvelerini alıyoruz. Vaka sayısı baya düştü. Bu iyi bir şey. Eğer turuncuya döndüysek maviye de döneriz. Ama sıkı bir tedbir uygulamamız gerekiyor.

Emre ÖNCEL

 

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir