Samsun'da Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında kurbanlıklar, alıcılarını beklerken, geçen yıllara oranla yoğunluğun az olması dikkat çekti

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken, Canik Hayvan Pazarı'nda kurbanlıkları  alıcılarını beklemeyi sürdürürken, besiciler bu yılın geçen yıllara göre daha sakin geçtiğini dile getirdi.

65 BİN LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

Canik ilçesi Dereler Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında son yılların en tenha zamanlarını yaşıyor.  Pazarda büyükbaş hayvan fiyatları 25 ila 65 bin lira, küçükbaş hayvan fiyatları ise 2 bin 500 lira ile 4 bin lira arasında değişiyor.

CANİK ZABITASI GÖREVDE 

Canik Belediyesi ise vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik koşullarda yerine getirebilmesi için denetimlerini gerçekleştiriyor. Canik Belediyesi Zabıta Komiseri İrfan Birinci, vatandaşların her zaman güvenli, sağlıklı günler geçirmesini önemsediklerini belirterek, tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

ŞAMPİYON SATILDI SIRA 'PAŞA'DA 

Sefa Aşar ile Uyan Samsun 16 Ağustos Salı Sefa Aşar ile Uyan Samsun 16 Ağustos Salı

Canik Hayvan Pazarı’nın en büyük kurbanlığı olan bin 350 kilogram ağırlığındaki ‘Şampiyon’ isimli boğa alıcısını bulurken en büyük küçükbaş hayvan 'paşa' isimli keçi ise 6 bin 500 liradan alıcını bekliyor. 

Dilber BAHADIR, Umut Can EREN 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN