doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlular Dikkat! Sel Uyarısı…16 Eylül Perşembe Samsun Hava Durumu

samsunlular-dikkat-sel-uyarısı-
Daha Fazla Göster

Samsunlular Dikkat! Sel Uyarısı…16 Eylül Perşembe Samsun Hava Durumu  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da bugün hava çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar bugün akşam saatlerine kadar yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli 23 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu,aralıklı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir.Yağışların Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli (20-50kg/m2) yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 1 ila 3 derece düşüş bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzey batılı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette kıyı kesimlerde kuvvetli esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizde aralıklı olarak devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor. öğle saatlerine kadar aralıklarla etkili olması beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

hava 16 eylul Ana Manşet

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir