Meteoroloji'den Samsun'un batısı için çok kuvvetli ve şiddetli yağış uyarısı yapıldı

Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün için Batı Karadeniz'de aşırı yağışlar beklendiği, metrekareye 100 kg üzerinde yağış yaşanacağı vurgulandı. Doğu Karadeniz'de ise şiddetli ve çok kuvvetli yağış ile birlikte bazı yerlere metrekareye 76-100 kg arasında yağış düşmesi bekleniyor.

Samsun nem oranı 17 Ağustos Çarşamba Samsun nem oranı 17 Ağustos Çarşamba

SAMSUN İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılara göre gün boyu yağışların Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinde aşırı olması, Sakarya, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un batısında çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiği belirtildi.

Özellikle aşırı yağış alması beklenen Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop’ta ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarıları yapıldı.

SAMSUN HAVA DURUMU

Öte yandan Samsun'da hava durumunun bugün (27 Haziran Pazartesi) parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. yağışlar bu gece saatlerine kadar yer yer kuvvetli batı ilçeleri çok kuvvetli ve şiddetli 25 derece olması bekleniyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN