Samsunlular Dikkat, Meteoroloji Uyardı! Samsun Hava Durumu 23 Mayıs Pazar

samsun-meteorolojı-hava-durumu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Dikkat, Meteoroloji Uyardı! Samsun Hava Durumu 23 Mayıs Pazar Meteoroloji’nin hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da hava bugün (23 Mayıs Pazar) parçalı ve çok bulutlu. Yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Hissedilen en yüksek hava sıcaklığı ise 17 derece olacak.

Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI
Önemli bir değişiklik beklenmemektedir.

RÜZGAR
Kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette ve kuvvetli; kıyı kesimlerde ise yer yer fırtına (40-75 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ VE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Orta Karadeniz’de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Tokat, Amasya ve Sinop çevrelerinde kuvvetli(21-50 mm); Samsun ile Ordu çevrelerinde ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması tahmin edilmektedir. Bölgedeki kuvvetli yağışların akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın kuzeybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına (40-75 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ağaç ve direklerin devrilmesi, Çatı uçması ve Ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

hava durumu 23 mayis Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir