Samsunlular Dikkat! Meteoroloji Uyardı, Kuvvetli Geliyor

samsun-hava-durumu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Dikkat! Meteoroloji Uyardı, Kuvvetli Geliyor Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun’da pazar akşamına kadar sürebilecek şiddetli yağış için uyarıda bulundu

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun’da pazar akşamına kadar çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağış beklendiğinden, muhtemel olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti.

TEDBİRLİ OLUNMALI
Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Orta Karadeniz’de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren Ordu ve Giresun çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare), Tokat ve Amasya çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvettli (21-75 kg/metrekare), Çorum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), bu gece saatlerinden itibaren Samsun çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg) metrekare olacağı tahmin ediliyor. Bölgedeki kuvvetleri yağışların yarın (23.05.2021 Pazar) akşam saatlerinde etkisinin kaybetmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir