doğa calven duru
       
5s arslan Mega Halı

Samsunlular Dikkat! Mehmetçik Vakfı Bağış Kabulüne Başladı

mehmetcik-vakfi-bagis-kabulune-basladi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Dikkat! Mehmetçik Vakfı Bağış Kabulüne Başladı TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Rahmi Kabakcı, vekaleten kurban bağışı kabulünün başladığını açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vaksı Samsun Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Rahmi Kabakcı, “Mehmetçik Vakfı, 1995 yılından itibaren yapmış olduğu vekaleten kurban temin ve kesim faaliyetini bu yıl da halkımızın güvenine layık bir şekilde gerçekleştirecektir. Bu maksatla Mehmetçik Vakfı vekaleten kurban bağışı kabulüne 21 Haziran 2021 tarihi itibariyle başlamıştır ”dedi.

WhatsApp Image 2021 06 23 at 16.41.10 Ana Manşet

VECİBELERE UYGUN YAPILACAK

Vekalet kurban bağışının, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fetva ve tebliğleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yayımladığı tebliğ hükümlerine uygun olarak yürütüleceğini ifade eden Kabakcı, “Kurbanlıkların kesimi; modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen vakıf personeli, veteriner hekim, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında, kesimhanelerin kapasitelerine göre, Kurban Bayramının ilk üç gününde dini vecibelere uygun olarak yapılacaktır” dedi.

WhatsApp Image 2021 06 23 at 16.41.11 Ana Manşet

‘VATANDAŞTAN DESTEK BEKLİYORUZ’

Kabancı, kesilen kurbanlıkların etlerinin bir bölümü kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınları, malul gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine kurban eti olarak, bir bölümü de şehit yakınları, malul gazi ve engelli Mehmetçik aileleri ile kurban bağışçılarına, üretimin tamamlanmasını müteakip kurban etlerinden yapılan konserve kavurmaların dağıtılacağını açıkladı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir