doğa samsun surucu kursu cemre
5s akın Mega Halı

Samsunlular Dikkat! Cumartesi – Pazar Samsun Ve İlçelerinde 16 Noktada Randevusuz Aşı İmkanı

samsun-asi-noktalari
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Dikkat! Cumartesi – Pazar Samsun Ve İlçelerinde 16 Noktada Randevusuz Aşı İmkanı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sokağa çıkma yasaklarının sona erdiği ilk hafta sonunda ekiplerle aşı seferberliği başlattıkları söyleyerek vatandaşa çağrıda bulundu

Samsun Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen aşı çalışmaları ve çalışmaların son durumu hakkında bilgi veren Vali Zülkif Dağlı, “Samsun İl Sağlık Müdürlüğü aşı ekiplerimiz cumartesi ve pazar günleri Samsun’un 16 ayrı noktasında kuracakları sabit aşı stantlarıyla aşı sırası gelen vatandaşlarımızı bekliyor olacak. Tüm Samsunluları bu çağrıya destek olarak, randevusuz olarak aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Vali Dağlı şunları kaydetti:

“Samsun İl Sağlık Müdürlüğü aşı ekiplerimiz cumartesi ve pazar günleri Atakum ilçemizde Yeşilyurt AVM, Çobanlı İskelesi; Bafra ilçemizde Çelikpark AVM, Organize Sanayi, Pazar Yeri; Canik Lovelet AVM, Millet Bahçesi, Devgros Market, Belediye Meydanı; İlkadım ilçemizde Bulvar AVM, Otogar, Yabancılar Çarşısı; Çarşamba ilçemizde doğu ve batı yakası zabıta binaları; Havza ilçemizde Kevser Parkı ve Yakakent ilçemizde çarşı içi pazar yeri bölgesinde olmak üzere toplam 16 ayrı sabit aşı noktasında sırası gelen vatandaşlarımızı randevuya gerek olmaksızın, aşılarını yapmak üzere bekliyor olacaklar. Sırası gelen tüm Samsunluları bu çağrıya destek olarak, randevusuz olarak aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. Hedefimiz bu iki gün içerisinde aşı sayımızı 1 milyon dozun üzerine çıkarıp, birinci doz aşısını tamamlamış kişi sayımızı da 700 bine yükseltmek. Özellikle gençlerimizden bize destek olmalarını istiyoruz. Uygulama alanlarımıza gelecek kişilerin randevu almasına gerek yok. Arkadaşlarını, eşlerini dostlarını yanlarına alsınlar, sahilde yürüyüp sohbet ederek aşı uygulama merkezlerimizden birine gelip Kovid-19 aşılarını yaptırsınlar. Bu hafta sonu hem gezelim hem sahille güneşle özlem giderelim hem de aşımızı yaptırarak, kendimizi, ailemizi ve Samsun’u aşının gücüyle koruma altına alalım. İnşallah ilimizdeki aşı sayısını hızla artırarak, bağışıklık düzeyimizi süratle yükselteceğiz. Koronadan uzak, şehrimizin rahat bir nefes aldığı günlere inşallah hep beraber ulaşacağız.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir