Samsunlular Dikkat! Çok Önemli Uyarı

baskanlardan-rehavet-uyarisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlular Dikkat! Çok Önemli Uyarı Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun ve Türk Sağlık Sen-Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uymaya devam etmesi gerektiğini söyledi

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun ve Türk Sağlık Sen-Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Samsun’un riskli iller kategorisinde kırmızı renkten turuncuya dönmesinin olumlu bir gelişme olduğunu, fakat vatandaşların rehavete kapılmaması gerektiğini belirtti.

20 baskanlar 1 Ana Manşet

‘ENDİŞE EDİYORUZ’

Vaka sayılarındaki düşüşün rehavete neden olmaması gerektiğini belirten Furtun, “Kapanma süreci ile beraber vaka sayıları düştü elbette ki. Turunca renge dönmemiz oldukça önemliydi. Samsun bunu başardı. Fakat önemli olan bir noktada turuncu renkten, kırmızıya geri dönmemek. Kademeli açılmayla beraber kalabalığı yoğun bir şekilde görüyor ve gözlemliyoruz. Hem trafikte hem de insanların yoğun olduğu caddelerde. Aşırı bir kalabalık var. Bu kalabalık sonrasında açılmayla beraber vaka sayılarını tekrar arttırma ihtimalinden endişe ediyoruz. Tedbiri elden bırakmadan, rehavete kapılmadan, kapalı alanlarda bir araya gelip akraba, dost ziyareti yapmadan, açık alanlarda bir olmamızda bir sıkıntı yok ama, kapalı ve çalışma ortamlarındaki dikkate devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

20 baskanlar 2 Ana Manşet

‘YAŞAYARAK GÖRDÜK’

Samsunlu vatandaşların durumun ciddiyetine vardığını belirten Çakmak, “Vatandaşlar tedbirlerin alınmasından çok tedbirlere uyulmasının gerekliliğini hissetmeye başladı. Tedbirler alınıyordu fakat uygulayan yoktu. 17 günlük tam kapanmada Samsun halkı duyarlıydı. Sokaklar eski kapanma günlerine oranla daha boştu. Vatandaşlarımız işin sonunun kötü olduğunu gördü. Samsun’da herkes uzaktan akrabası ya da yakın bir arkadaşının hastanede yoğun bakımda yattığı bu hastalıkla karşıladı. Geç kalınmış HES kodu uygulamaları ile aramızda riskli olduğu halde gezen vatandaşların evlerinde kalmasını sağladı. Çiftlik, Mecidiye, AVM’ler gibi yerlerde HES kodları kontrolü ciddi anlamda bu durumların önünce geçti” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir