doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlu Yazar Akın Üner’den 8. Kitap ‘Debreli Hasan’

Samsunlu Yazar Akın Üner'den 8. Kitap 'Debreli Hasan'
Daha Fazla Göster

Samsunlu Yazar Akın Üner’den 8. Kitap ‘Debreli Hasan’ Rumeli Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Akın Üner, 8’inci romanını da okuyucusuyla buluşturdu

Samsun’da özellikle mübadele dönemi ve Balkanlar üzerine yazı ve diğer çalışmalarıyla tanınan Samsunlu yazar Akın Üner, 8’inci romanı “Debreli Hasan”ı çıkardı.

30 YILI AŞAN BİR ARAŞTIRMANIN ÜRÜNÜ

Akın Üner, son romanında bir Rumeli efsanesini, Debreli Hasan’ı anlattı. Üner, “Çocukluk hayallerimden birini gerçekleştirmenin sevinci içindeyim. Debreli Hasan isimli romanı yazmak için 30 yılı aşkın bir süre araştırma yaptım. Nihayet Balkan göçmenlerinin türkülerde, horalarda, halk öykülerinde yaşattığı, tokmağın davula her vuruşunda martini tüfeğinden çıkan telli kurşun misali dağların inlediği Balkan Efesi’nin öyküsünü okuyucularımla buluşturmak nasip oldu” dedi.

8’İNCİ ESER, İNTERNET KİTAPÇILARINDA

Akın Üner’in Sarı Saltık Aşkabad Yolcu, Bal ve Kan, Çalı Harmanı(Bir Fırtına Tuttu Bizi), Çalı Harmanı(Karadeniz’in Eski Çocukları), Selanik Masalı, Sarı Saltık Alperenler Dergahı, Gazi Evrenos’un Gizemi adlı eserlerinin ardından 8’incisi olan Debreli Hasan, internet kitapçılarında satışa çıkarıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir