Samsun'da balkondan girdikleri evden hırsızlık yaptılar! Oyuncakları da çaldılar Samsun'da balkondan girdikleri evden hırsızlık yaptılar! Oyuncakları da çaldılar

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü himayesinde Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği (OKSAT) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle ilçedeki bir tatil köyünde buluşan sosyal medya fenomenleri, Samsun'un tanıtılması konusunda fikir alış verişinde bulundu.

"SOSYAL MEDYA BÜYÜK ROL OYNUYOR"

İl Müdürü Adnan İpekdal, yaptığı konuşmada, son dönemde kentin tanıtımında sosyal medyanın büyük rol oynadığını dile getirdi. 8 Ağustos'u "08.08 Samsun Fenomenler Günü" olarak ilan ettiklerini belirten İpekdal, "Şehirle ilgili kimler neler yapıyor diye sosyal medyada bir araştırma içerisine girdiğinizde sizlerin yaptığı paylaşımlarla, çektiği videolarla, ürettiği içeriklerle karşılaşmaya başladık. Sağ olsun arkadaşlarımız da hepinizle ayrı ayrı irtibat kurdular. Sizleri buraya davet ettiler, sizler de katıldınız. Samsunlu fenomenler günü ama Samsun'u fenomen yapan insanların günü olarak bundan sonra kutlamaya devam edeceğiz." dedi.

"TAKDİRE ŞAYAN"

Tüm sosyal medya içerik üreticilerinin yaptıklarının takdire şayan olduğunu anlatan İpekdal, katılımcıların her birinin ciddi takipçi sayısının bulunduğunu ve bu durumun kentin tanıtımında kullanılmasının amaçlandığını vurguladı.

AÇIK HAVA SİNEMASINDA FİLM İZLEDİLER 

Kentin turizmine katkı sağlayan ve buna yönelik paylaşımlarda bulunan 16 sosyal medya fenomenine "08.08 Samsun Fenomenler Günü" plaketlerinin takdim edildiği programın ardından, açık hava sinemasında film izlendi.

ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEKLER 

Her yıl 8 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Samsun Fenomenler Günü kapsamında farklı bir ilçede buluşacak fenomenler ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.