doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsunlu Şehit, Kastamonu’da Toprağa Verilecek

samsun-şehit-16-ağustos11
Daha Fazla Göster

Samsunlu Şehit, Kastamonu’da Toprağa Verilecek Irak’ta Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Öztürk’ün Samsunlu olduğu öğrenildi

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde Şehit olan sözleşmeli Er Muhammed Öztürk’ün Samsunlu öğrenildi

samsun sehit 16 agustos1 1 Ana Manşet

ACI HABER ULAŞTI

ırak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde şehit olan sözleşmeli er Muhammed Öztürk’ün Kastamonu’daki babaevinde yas hakim. Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, Belediye Başkanı Abdullah Çatal, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Bulut Öztürk, Taşköprü ilçesine bağlı Kırha köyünde yaşayan baba Muharrem ve anne Semra Öztürk’e şehadet haberini verdi. Acı haberin ulaştığı ailenin evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin cenazesinin öğle namazı sonrası Taşköprü ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

samsun sehit 16 agustos1 2 Ana Manşet

AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Öztürk için taziye mesajı yayımladı.

Bakan Akar’ın Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından paylaşılan mesajında, “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadesi kullanıldı.

“Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır” başlığıyla yayımlanan mesajda, şehit Öztürk’ün fotoğrafına da yer verildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de şehit Muhammed Öztürk için taziye mesajı yayımladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Twitter hesabından paylaşılan Orgeneral Güler’in taziye mesajında, şehit asker için Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilendi.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesindeki bir üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca saldırı düzenlendiğini duyurmuş, teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin şehit olduğunu, bir askerin de yaralandığını bildirmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir