doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlu Şehit Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın Mezarına Çirkin Saldırı!

samsunlu-sehidin-mezarina-cirkin-saldiri-0711
Daha Fazla Göster

Samsunlu Şehit Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın Mezarına Çirkin Saldırı!2015 yılında hain terör saldırısı sonrasında şehit olan Samsunlu Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın Kocaeli’deki mezarına çirkin saldırı gerçekleşti.

2015 yılında Siirt’in Pervari ilçesinde gerçekleşen hain terör saldırısı neticesi şehit edilen Samsunlu Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın mezar taşına çirkin saldırı gerçekleşti. Şehidin mezar taşına PKK yazan kimliği belirsiz bir kişi, kabristanın fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımında şehit mezarına işediğini de yazan saldırgan bunu sahte bir hesapla sosyal medyada paylaştı. Bu durumu mesajla öğrenen şehit babası üzüntünü dile getirerek olayı gerçekleştiren şahsın bulunmasını istedi. Ayrıca İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit yakınlarına karşı söylediği küfür nedeniyle de kınadı.

AW460006 02 scaled Ana Manşet

BU YAŞIMDA AĞLAMAK ZORUNDA KALDIM

Olaydan dolayı çok üzgün olduğunu söyleyen şehit Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Temsilcisiyim. Neden yapıldığını bunu yapan bilir. Ben sabah saatlerinde telefona gelen mesajla bunu öğrendim. Mesajı görür görmez ilgili yerlerle paylaştım. Sabah erken saatlerinde mezarlığa geldim ancak yazının silinmiş olduğunu gördüm. O yazıyı görünce şu yaşımda ağlamak zorunda kaldım. Bugün bize yapıldı yarın başkasına yapılırsa bunu sonu gelmez. Bizim her zaman PKK’ya karşı söylediğimiz bir şey var ‘onlar ne yaparlarsa yapsınlar zafer bizim olacak’ devletin yeterli mücadeleyi yaptığına inanıyoruz. Biz evladımızı verdik ama hazır asker olarak biz de burada duruyoruz. Zannetmesinler bu onlara kalmayacak. Bu konu ile ilgili devletin ilgili kurumu araştırmalarını yapmaktadır. Bu yazıyı yazan kişinin yakalanacağını eminim. Onlar erkekse gelsinler biz buradayken görüşelim. Son zamanlarda ülkede siyasi gerginlikler var bu olayın diğer olaylarla alakası yok. Ama bu gerginlikler yüzünden biz sahaya çekilmek isteniyormuş gibi bir algı var, biz öyle düşünüyoruz. Siyasilerin bundan sonraki açıklamalarını dikkat etmelerini ve toplumu germemelerini rica ediyoruz” dedi.

AW460211 01 Ana Manşet

YAKALANDI

Arlı’nın Kocaeli’deki mezarına PKK yazan ve çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak küfürler eden şahıs, yapılan operasyonla gözaltına alınan zanlı, polis ekipleri tarafından yakalandı. İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen zanlının polis merkezindeki işlemleri sürüyor.

AW460695 01 scaled Ana Manşet

BABADAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNE TEŞEKKÜR

Şehit Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın babası, oğlunun mezarına “PKK” yazan ve çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak küfürler eden zanlıyı yakalayan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkürlerini sundu.

AW460006 04 scaled Ana Manşet

MESAİ GÖZETMEDEN ÇALIŞTILAR

Kaan Arlı’nın mezarına çirkin saldırıyı yapan zanlıyı yakalayan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teşekkürlerini sunan Şaban Arlı, “Olayın sosyal medyaya düşürülmesinden, failin yakalandığı ana kadar mesai saati gözetmeden çalışan polisimize ve jandarmamıza, yanımızda olan kent protokolü temsilcilerimize, vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AW460006 03 scaled Ana Manşet

İŞTE SÖZ KONUSU O PAYLAŞIMLAR;

AW460006 05 Ana Manşet

AW460006 06 Ana Manşet

AW460006 07 Ana Manşet

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir