doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsunlu Şehidin Baba Ocağında Yas Var

Samsunlu-Şehidin-Baba-Ocağında-Yas-Var
Daha Fazla Göster

Samsunlu Şehidin Baba Ocağında Yas Var Trabzon’da ‘dur’ ihtarına uymayan 16 yaşındaki ehliyetsiz alkollü bir sürücünün çarpması sonucu şehit olan Samsunlu polisin Yusuf Ceylan’ın baba ocağında yas var

Trabzon’da trafik/asayiş uygulaması yaptığı sırada ‘dur’ ihtarına uymayan sürücünün çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan Polis Memuru Yusuf Ceylan için memleketi Samsun’daki baba ocağında helallik alındı. Şehidin 3 kızı da babasının resmi polis kıyafetleriyle cenazeye katıldı.

Samsunlu Sehidin Baba Ocaginda Yas Var1 2 scaled Foto Galeri

Trafik/asayiş uygulaması yaptığı sırada ‘dur’ ihtarına uymayan sürücünün çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan Polis Memuru Yusuf Ceylan’ın naaşı dün Trabzon Valiliği önünde yapılan törenin ardından Samsun’a uğurlandı.

Samsunlu Sehidin Baba Ocaginda Yas Var1 3 scaled Foto Galeri

Şehit Ceylan’ın naaşı sabah saatlerinde Alaçam ilçesi Göçkün Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. 3 çocuk babası şehit Yusuf Ceylan’ın baba ocağındaki helallik alınmasında eşi Hava Ceylan, annesi Hamide Ceylan ve babası İlyas Ceylan güçlükle ayakta durabildi.

Samsunlu Sehidin Baba Ocaginda Yas Var1 7 scaled Foto Galeri

Şehidin büyük kızı Elif Sena Ceylan babasının polis montu ile cenazeye katılırken, ortanca kızı Eslem Ceyşan babasının polis kepini takarak cenazede bulundu. Şehidin en küçük kızı Melih Nare de annesinin kucağında babasının tabutuna dokundu.

Samsunlu Sehidin Baba Ocaginda Yas Var1 5 scaled Foto Galeri

Şehidin cenazesi evin önünde alınan helalliğin ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Alaçam Merkez Sadi Bey Camisine doğru yola çıktı.

Samsunlu Sehidin Baba Ocaginda Yas Var1 6 scaled Foto Galeri

 

Şehidin cenazesi öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Göçkün Mahalle Mezarlığına defnedilecek.