doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlu Muhtarlar Bakan Soylu İle Buluştu

samsunlu-muhtarlar-bakan-soylu-ile-bulustu-2110
Daha Fazla Göster

Samsunlu Muhtarlar Bakan Soylu İle Buluştu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı 19 Ekim Muhtarlar Günü buluşmasına katılan Mustafa Öztürk, Hava Rendeci ve Ahmet Çavdar; Samsun’u temsil etti

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Samsun İli ve İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Atatepe Mahallesi Muhtarı Hava Rendeci ve Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü buluşmasına katılarak Samsun’u temsil etti.

WhatsApp Image 2021 10 21 at 12.40.12 Ana Manşet

MUHTARLIK EVİ YAPILACAK

Türkiye’nin dört bir yanından katılımın gerçekleştiği buluşma öncesi muhtarlar, Ankara Valisi Vasip Şahin, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İller İdaresi Genel Müdürü Kürşat Kırbıyık, Muhtarlık Daire Başkanı Ahmet Dalkıran, İçişleri Daire Başkanı Suna Üstüner Vatandaşlık işleri Genel Müdürü Şefik Aygül’ün katılımlarıyla Anıtkabir’de çelenk sunuldu. Ardından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Hatıra Ormanı’nda fidan dikimi gerçekleştirildi. Buluşmada muhtarlara konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Muhtar sadece, devlet tarafından istenilen evrakları düzenleyip mühür basan bir kurumun temsilcisi bir insan değildir. Muhtarlık, dün de bugün de yönetimin asli bir unsuru ve karar verme mekanizmalarının içinde olan bir kurumdur. Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece muhtarlık kurumu devam edecektir” diyerek Ankara’da Muhtarlık Evi Binası yapılması konusunda söz verdi.

WhatsApp Image 2021 10 21 at 12.40.11 1 Ana Manşet

BİR KEZ DAHA FARK ETTİK

Buluşmayı değerlendiren Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Samsun İli ve İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı ve Baruthane Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun muhtarlara büyük önem verdiğini belirterek, “Sayın bakanımız Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve muhtar arkadaşlarımızla buluşarak bizleri mutlu etmiştir. Bu tür buluşmaları bizler de çok önemsiyoruz. Yaptığımız görevin ne kadar kutsal olduğunu bir kez daha fark ettik” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 21 at 12.40.11 Ana Manşet

BAKAN SOYLU’YA ÖZEL HEDİYE

Buluşmada Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve Samsun İli ve İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı ve Baruthane Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, Bakan Soylu’ya isminin yazılı olduğu kılıç hediye etti.

WhatsApp Image 2021 10 21 at 12.40.12 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir