doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey izosam Mega Halı

Samsunlu Muhtar’dan SASKİ’ye Sitem!

samsun-muhtar-18-hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsunlu Muhtar’dan SASKİ’ye Sitem! Samsun’da sık sık yaşanan sel felaketleri su taşkınlarına vatandaşın tepkisi dinmezken Büyükşehir Belediye yetkililirinin kayıtsız kalması vatandaşlardan sonra muhtarı da isyan ettirdi

Samsun’da İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek her yağışta sorun yaşatan Dr. Kamil Caddesi’ndeki alt yapı sorunu için defalarca yapılan uyarıda bulunduğunu belirterek, “SASKİ yetkilileri gelip, sorunun kaynağını değil adeta  pansuman yaparak gittiler ve her yağış sonrası geldiler. Defalarca uyarıda bulunmamıza rağmen aynı yöntemi kullanmaya devam ettiler Bu harcanan paralar çözüm odaklı değil. Muhtar olarak da vatandaş olarak da üzülüyoruz. Yetkilileri biran evvel kalıcı çözüm bulmaya davet ediyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

muhtar saski 17 hazirann 1 Foto Galeri muhtar saski 17 hazirann 2 Foto Galeri

 

BİR TEPKİ DE MUHTARDAN
Dün akşam üzeri Samsun’da başlayan sağanak hayatı felç etti. Yağış nedeniyle rögarlar taştı, bazı cadde ve sokaklar göle döndü. Aniden bastıran ve şiddetli yağan yağmur nedeniyle sık sık yaşanan taşkınlarına vatandaşların ardından İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek de tepki gösterdi. Rasathane Cami Dr. Kamil Caddesi girişinde her yağış sonrası aynı sıkıntıların yaşandığını kaydeden Muhtar Şimşek, durumu defalarca SASKİ’ye bildirdiklerini ancak çözüm olmadığını söyledi.

muhtar saski 17 hazirann 4 Foto Galeri

 

“ALTI KANSER ÖNCE TEDAVİ EDİN”
Alt yapı sorununun geçici olarak değil kalıcı yöntemlerle çözülmesi gerektiğinin altını çizen Şimşek, “Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Müdürlüğü’ne sesleniyorum. Rasathane Cami Dr. Kamil Caddesi girişi böyle pansuman geçici önlemlerle olmaz. Akşam gene yağmur var. Siz sabah yine pansumana geleceksiniz. Olan vatandaşa oluyor, defalarca bildirdik. Altı kanser önce kanalı tedavi edin sayın yetkililer. Yazıktır bu masraflara!” ifadelerini kullandı.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir