doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsunlu Mevlüt Kocaelispor’da

Daha Fazla Göster

Samsunlu Mevlüt Kocaelispor’da Samsunlu Mevlüt Çelik, TFF 1. Lig ekiplerinden Kocaelispor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Futbolcunun babası Turan Çelik, “Mutluyuz gururluyuz. Allah bahtını açık etsin” dedi

3 YILLIK SÖZLEŞME
Samsunlu başarılı stoper Mevlüt Çelik, 2008 yılında Samsun İlkadım YABPA Spor’da futbola başladı. Daha sonra 2014 yılında Eskişehirspor ile anlaşan ve 2017 yılında profesyonel sözleşme imzalayan ve şuan TFF 1. Lig’de Yılport Samsunspor’un rakibi olan Kocaelispor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. İlkadım YABPA Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz ve futbolcunun babası Turan Çelik, Samsun ve kendileri adına mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

mevlut Spor

mevlut akyuz 1 scaled Spor

DEĞERİ BİLİNMİYOR
İlkadım YABPA Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz,”Mevlüt 14 yaşındayken onu Eskişehirspor’a verdik ve ilk önce alt yapıdan başlayıp, bir sene sonra A takımına başladı. Yaklaşık 5 ila 6 senedir de A takımdaydı. Şimdi de Kocaelispor ile anlaştı. Mevlüt 23 yaşında genç ve başarılı bir futbolcu Kocaelispor’dan sonra bir çok kulübünde peşinde olabileceğini düşünüyorum. Samsun adına kulübümüz adına çok mutlu ve gururluyuz. Samsun’un çocukları Türkiye’nin bir çok yerinde var. önemli olan bu çocuklara sahip çıkmak. Bu tarz gençlerimizin değerini ne yazık ki Samsun bilmiyor” ifadelerini kullandı.

MUTLU VE GURURLUYUZ
Futbolcunun babası Turan Çelik, Oğlum ilk önce Samsun’da YABPA’nın bünyesindeydi. Çocuğum Samsun’daydı ama burada YABPA Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz’ün de tavsiyesiyle 14 yaşında kendini geliştirmek için spor lisesini Eskişehir’de okudu ve orada Eskişehirspor ile anlaşıp profesyonel futbolculuğa adım attı. En son ise Samsunsporumuzun rakibi olacak olan Kocaelispor ile 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Mutluyuz gururluyuz. Allah bahtını açık etsin” diye konuştu.

mevlut babasi Spor

ELİNDEN GELENİ YAPACAK
Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ise, “Eskişehir camia takımı. Mevlüt bu camiada önemli başarılara imza atmış bir kardeşim. Daha 23 yaşında. Mevlüt’e dün de söyledim, bugün bizim yumuşak yüzümüzü gördün ama sert taraflarımız da var. Bunun kararı senin başarınla ilgili. Mevlüt de Kocaelispor’da başarılı olmak için elinden gelen her türlü yapmaya çalışacağını ifade etti. Kocaelispor bir markadır. 30 bin kişi önünde oynamak kolay değildir”

Mevlut engin koyun Spor

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM
Son olarak açıklamada bulunan Çelik ise, “Bu büyük camia da her zaman oynamak istiyordum ve Kocaelispor’u yakından takip ediyordum. İnşallah takıma iyi bir katkı veririm. İnşallah güzel yerlere gelirim. Umarım ligi şampiyon bitiririz. Burada takım arkadaşlarıma tatkı sağlamak için elimden geleni yapmaya çalışacağım” diyerek Kocaelispor’a imza attı.

Esra VURAL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir