Samsun'un Kadınlar Hentbol 1. Lig'deki tek kadın hentbol takımı, çalışmalarına başladı. Kızların hedefi, ligi Play Off oynayacak seviyede bitirmek. 

EN DİNAMİK TAKIM 

Kadınlar Hentbol 2. Lig'inden 1. Lig'ine yükselen Samsun'un tek kadın hentbol takımı yeni sezon hedefleri doğrultusunda çalışmalarını Atatürk Spor Salonu'nunda sürdürüyor. İlk kez 1. Lig'de mücadele edecek kızların hedefi, lige güzel başlayıp, en kötü Play Off'tan bir üst lige yükselmek.Antrenör Engin Uçarlı, lig için çalışmalara geçen hafta başladıklarını belirterek, "Ligin en genç ve en dinamik takımı olma yolunda büyük bir çaba harcıyoruz. Çocuklarımız istekli ve hevesli bizde aynı şekilde inşallah 1. Lig'i Play-Off oynayacak seviyede bitirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

ŞEHİR DESTEKLEMELİ 

Takım kaptanı Tuana Uçarlı, Abla kardeş ilişkisi içerisinde lig öncesi çalışmalarına başladıklarına değinerek, "Geçen seneye göre bu sene lig daha zor olacak. Bu yüzden daha çok çalışıyoruz. 1. Lig'de ilk senemiz olduğu için şu an Play-Off'u zorlamayı düşünüyoruz" derken, Kızlara sponsorluk desteği veren Çiğdem Pilan ise şunları söyledi: "Kızlarımıza destek çıkmak gerekiyordu. Ben buna öncü oldum. Kızlarımız adına tüm esnaf arkadaşlarımdan aynı dayanışmayı, aynı desteği bekliyorum. Hepsi birbirinden değerli pırlanta gibi çocuklar. Şehrimize de katma değer sağlayan çocuklar. Onlara sahip çıkıp, başarılarına destek olmak gerekiyor"

Tekvando Türkiye Şampiyonası'nda Samsunlu sporcular damga vurdu Tekvando Türkiye Şampiyonası'nda Samsunlu sporcular damga vurdu

Esra VURAL Özel Haber 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.