Samsun'da hemşire olarak görev yapan Yasemin Ateş,  18 günde kilim dokuma tekniği ile yaptığı Türk bayrağını Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın annesine teslim edecek.

TÜRK BAYRAĞINI BİTİRMEYİ BAŞARDI

Yasemin Ateş (44) kilim dokuma tekniği ile Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzayda geçirdiği süre boyunca yaptığı Türk bayrağını bitirmeyi başardı.

ANNESİ GEZERAVCI'YA TESLİM EDECEK

Hemşire olarak görev yapan Ateş, bazen kursta bazen tezgahını eve götürerek bitirdiği bayrağı çerçeveletip eserini Astronot Alper Gezeravcı'nın annesi Sıddıka Gezeravcı'ya gönderecek.

Samsun Bafra'da panik dolu anlar! Samsun Bafra'da panik dolu anlar!

"TÜRK BAYRAĞI DALGALANIRKEN HEP DUYGULU İZLEMİŞTİM"

Yasemin Ateş süreci anlatırken, "Bu Türk bayrağını yapmaya amaçlarken mevcut olarak kursa devam etmekteydim. Elimdeki normal çalışmam bittiğinde, ne yapsam diye düşündüğüm hafta Alper Gezeravcı’nın uzaya gideceği haftaydı. Bende onun annesine iletme niyetiyle Türk bayrağına başladım. Ben çocuklarımın hep milli bir sporcu olmasını çok hayal etmiştim. Türk bayrağı dalgalanırken hep duygulu izlemiştim. Nedense Alper Gezeravcı ile aynı yaşlarda olmama rağmen onun annesinin yerinde hissettim kendimi. Sanki o çocuk benim çocuğum olsaydı nasıl hissederdim diye hissettiğim için belki proje aklıma geldi. Bu duyguları onun adına hissettim. Tamamladım ve emanet yerine ulaşmayı bekliyor. Yaparken kilim tekniği ile çalıştım. Üzerinde keçe çalışması ile hilal ve yıldızı tamamladık. Son hafta Alper Gezeravcı’nın biraz daha geç geleceğini sanıyordum. Yetiştirebilmek için nöbetten çıktıktan sonra tezgahımı eve götürdüm. Evde de çalıştım. Bu süreç gece gündüz devam etti. İnşallah yerine ulaşacak" sözlerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.