doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunlu Anne Evlat Nöbetinde Haykırdı! ‘Oğlumu O Vekil Götürdü’

Samsunlu-Anne-Evlat-Nöbetinde-Haykırdı!-'Oğlumu-O-Vekil-Götürdü'
Daha Fazla Göster

Samsunlu Anne Evlat Nöbetinde Haykırdı! ‘Oğlumu O Vekil Götürdü’ Diyarbakır’da evlat nöbeti tutmaya başlayan Samsunlu anne, çocuğunun 2017 yılında, yine Samsunlu olan HDP’li bir milletvekili tarafından kandırılarak, götürüldüğünü öne sürdü

Diyarbakır’da, terör örgütü tarafından evlatları dağa kaçırılan annelerle birlikte nöbet tutmaya başlayan Samsunlu anne Sabriye Aydın, oğlunun yine Samsunlu olan HDP’li İzmir Milletvekili Murat Çepni tarafından kandırılarak götürüldüğünü öne sürdü.

Samsunlu Anne Evlat Nobetinde HaykirdiOglumu O Vekil Goturdu 1 Ana Manşet

EYLEME KATILDI
Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine 798’inci gününde bir Samsunlu bir annenin
daha katılmasıyla sayı 241’e yükseldi. 2017 yılında Samsun’dan 23 yaşındayken çalışmak için İstanbul’a, 3 ay sonra ise İzmir’e gittiği öğrenilen ve kendisinden haber alınamayan Zafer Aydın’ın annesi Sabire Aydın, korkunç bir iddiada bulundu.

Samsunlu Anne Evlat Nobetinde HaykirdiOglumu O Vekil Goturdu 2 Ana Manşet

‘4 YILDIR HABER ALAMIYORUM’
Oğlunun Samsun’dan İstanbul’a çalışmak için gittiğini ve 3 ay sonra İzmir’e geçtiğini, bir daha kendisinden haber alamadıklarını belirten anne Aydın, “Ben buradaki annelerin acılarını gördüm ve ben de acılarımı paylaşmaya geldim. Oğlum 2017 yılında Samsun’da üniversite okurken halen HDP milletvekili olan Murat Çepni tarafından kandırılıp dağa kaçırıldı. 4 yıldır hiçbir haber alamıyorum oğlumdan. Benim çocuğumun yokluğundan HDP sorumludur. Murat Çepni tarafından götürüldüğünü düşünüyorum ve götürüldü” dedi.

Samsunlu Anne Evlat Nobetinde HaykirdiOglumu O Vekil Goturdu 4 Ana Manşet

 

OĞLUNA SESLENDİ
Oğluna çağrıda bulunan gözü yaşlı anne Aydın, “Oğlum beni görüyor ve duyuyorsan kaç gel güvenlik güçlerine teslim ol. Oğlum gel aile olarak seni bekliyoruz. Devlet olarak hepimiz senin arkandayız, dön gel” şeklinde konuştu.

İHA

Samsunlu Anne Evlat Nobetinde HaykirdiOglumu O Vekil Goturdu 3 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir