Samsun'dan yola çıkan ve Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde kayalıklara oturan balıkçı teknesindeki 2 mürettebat denize düşerek boğulma tehlikesi geçirdi. Çevredeki balıkçılar tarafından kurtarılan şahıslar hastaneye kaldırıldı.

SASKİ duyurdu! Samsun'un o ilçesinde 8 mahallede su kesintisi SASKİ duyurdu! Samsun'un o ilçesinde 8 mahallede su kesintisi

SAMSUN'DAN YOLA ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre, Samsun’dan Kastamonu açıklarına balık tutmak için gelen balıkçı teknesi, Karadeniz’de oluşan dalgalardan kaçmak için Bozkurt’un İlişi Limanına sığınmak istedi. 

DEV DALGALAR SEBEBİYLE SÜRÜKLENDİ

Denizdeki dev dalgalar sebebiyle sürüklenen balıkçı teknesi, İlişi Limanı girişinde kayalıklara doğru savruldu. 

2 BALIKÇI DENİZE DÜŞTÜ

Balıkçı teknesinin kayalıklara çarpması neticesinde teknede bulunan 2 balıkçı, denize düştü. Boğulma tehlikesi geçiren ve dev dalgalar arasında kaybolmaya başlayan balıkçılara, yine çevrede bulunan balıkçılar yardım etti. 

KURTARILAN BALIKÇILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Balıkçılar, boğulma tehlikesi geçiren ve denizde sürüklenen 2 mürettebatı kurtararak kıyıya çıkardı. Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince 2 balıkçı, Bozkurt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

TEKNE HASAR ALDI

Dev dalgaların kayalıklara sürüklediği ve çarpmanın etkisiyle hasar gören balıkçı teknesi ise içine su alması sebebiyle battı. Kazanın ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ile jandarma ekipleri, balıkçılara bir süre denize açılmamaları konusunda uyarıda bulundu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.