Samsun, geçtiğimiz haziran ayında tarihinin en büyük doğal felaketini yaşayan ve on milyonlarca insanın sel ve su taşkınlarından etkilendiği Pakistan’a yardım elini uzatmaya devam ediyor.

"İNŞALLAH AFETİN YARALARI EN KISA SÜREDE SARILIR"

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ülke topraklarının yaklaşık üçte ikisinin sular altında kaldığı, 1 milyonun üzerinde evin hasar gördüğü ve binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği dost ve kardeş ülke Pakistan’a destek olabilmek için İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığımızca başlatılan uluslararası yardım seferberliği kapsamında ilimizde hazırlanan yardım kolilerinin de selzedelere ulaştırılmaya devam ettiğini dile getiren Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Bu zor günlerinde kardeşlerimize destek olabilmek amacıyla ilimizde bulunan tüm kurum/kuruluşlar, ilçe kaymakamlıklarımız, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla bugüne kadar 5.000 gıda kolisi ve 1.250 hijyen kolisi 4 tır ve 1 kamyonla ilgili yerlere ulaştırılmıştır. Bugün de 766 gıda kolisini taşıyan 1 kamyonumuz yola çıkmıştır. Son yıllarda çok sayıda deprem ve sel afetiyle karşı karşıya kalan bir ülke olarak Pakistan halkının acılarını ve yaşadıklarını en derinden hissediyor ve çok iyi anlıyoruz. Bir nebze de olsa dertlerine derman olmak için gayret gösteriyoruz, inşallah afetin yaraları en kısa sürede sarılır.” dedi. 

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan önemli açıklamalar! Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan önemli açıklamalar!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.