doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’dan 10 Kasım Mesajları! “Ona Çok Şey Borçluyuz”

10-kasim-manseti
Daha Fazla Göster

Samsun’dan 10 Kasım Mesajları! “Ona Çok Şey Borçluyuz” Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları ve STK temsilcileri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçlu olduğumuzu dile getirdi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları ve STK temsilcileri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçlu olduğumuzu, ilke ve devrimlerinin her zaman güç vermeye ve yol göstermeye devam edeceğini belirtti.

zulkif dagli Ana Manşet

ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Tarihi kahramanlıklar ile dolu ecdadın torunları olarak bizler de Atatürk’ün gösterdiği istikamet doğrultusunda cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlı kalarak ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayretiyle yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış kutsal vatan topraklarını bölmeye çalışanlara, aziz milletimizi yok etmeye kalkışanlara ve asırlık mirasımız olan kutsal değerlerimizi çiğneme cüreti gösterenlere karşı mücadele veren iradeye liderlik yapan bu büyük devlet adamına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalı ve emanetine sahip çıkmalıyız.

cigdem karaaslan scaled Ana Manşet

BÜYÜK DEVLET ADAMI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: 10 Kasım, muzaffer komutan, büyük devlet adamı Atatürk’ü fikirleriyle anma, devletimizi dünyada hak ettiği konuma taşıma kararlılığını millet olarak en güçlü şekilde gösterme günüdür. Aziz şehitlerimizin kanları ve canlarıyla, gazilerimizin fedakarlıklarıyla savunulan vatanımızı, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içinde korumaya kararlıyız.Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyor, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

yusuf ziya yilmaz scaled Ana Manşet

ÇALIŞIYORUZ, ÇALIŞMALIYIZ

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürecektir. Cumhuriyet’e sahip çıkmak ve Cumhuriyet’i bize emanet edenlere layık olmak için her alanda gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmalıyız. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en üst ligine çıkartmak için büyük bir seferberlik devam ediyor. Büyük Önder Atatürk’ü anlamak ve anmak, vatanımıza en iyi hizmeti vermek, çok çalışmak, büyük hedeflere ulaştırmak, onun çizdiği yolda ilerlemekle daha çok anlam kazanacaktır.

neslihan hancioglu Ana Manşet

YAS TUTULACAK BİR GÜN DEĞİL

CHP Samsun Milletvekili Neslihan HANCIOĞLU: Bizler için 10 Kasım, yas tutulacak bir günü değil; idealleri ve devrimleri ışığında O’nun yolunda ilerleme kararlılığımızı bütün dünyaya gösterme günüdür. Yedi düvelin yok etmek istediği ulusu, yeniden ayağa kaldıran Atatürk’ü anlama, O ve mücadele arkadaşlarının bizlere emaneti ve mirası olan Cumhuriyete, tam bağımsızlığa sahip çıkma günüdür.Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ölümsüz eserleri ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacak, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

kemal zeybek Ana Manşet

SONSUZA KADAR YAŞAYACAK

CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok önem verdiği muasır medeniyetler düzeyine ulaşmak için akıl ve bilimi rehber kabul ederek gelecek kuşaklara en önemli hedefi göstermiştir. Gençlerimizde, Atamızın gösterdiği hedefe ulaşmak için büyük çabalar içerisinde olduğunu görmek umutlarımızı artırıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devriminin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yılıdönümünde özlem, şükranla ve saygıyla anarken, bilimsel değerleri önceleyen gençliğimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaktır.

ali kilic Ana Manşet

CUMHURİYET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir komutan ve saygın bir lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Bu inançla bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik iradesi daha çok güçlenen, her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bizde Cumhuriyetimizi yükseltmek için çalışıyoruz.

salih zeki murzioglu scaled Ana Manşet

ÖLÜMSÜZ EMANETLERİNE SAHİP ÇIKILACAK

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU: Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği hedefler, mücadelesi ve halkına olan güveni her daim bize rehber olacaktır. Atatürk’ün bu anlamda ortaya koyduğu mücadele ve fikirleri bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bizler camia olarak diyoruz ki; onun ülkesinin girişimcisine olan güveni boşa çıkmayacaktır. Türk özel sektörü olarak ekonomimizi büyütme konusundaki kararlılığımızı yineliyor ve Büyük Atatürk’ün ölümsüz emanetlerine hep beraber sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

yusuf ziya cakir Ana Manşet

ÖZLEMİ HİÇ BİTMEYECEK

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya ÇAKIR: Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi kazandırarak Türk ulusunun yaşam biçimini çağdaş medeniyet seviyesine taşıyan ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e her 10 Kasım’da artan bir özlem duyuyoruz. O’nu daha iyi anlamak ve emaneti Cumhuriyet’e sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Tüm varlığımızla inandığımız ilkeleri ve devrimleri ışığında yürüyüşümüze devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü bitmeyen özlem, minnet, bağlılık ve saygıyla anıyoruz.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir