doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’daki Rüşvet Davasında Yetki Çıkmazı! Mahkemeye Gönderilen İki Farklı Yazı Kafaları Karıştırdı

WhatsApp Image 2021-10-05 at 21.35.49
Daha Fazla Göster

Samsun’daki Rüşvet Davasında Yetki Çıkmazı! Mahkemeye Gönderilen İki Farklı Yazı Kafaları Karıştırdı Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Bahattin K.’nın “rüşvet davası” duruşmasında, yaşanan ilginç gelişme kafaları karıştırırken, tutukluluk halinin devamıyla dava, 20 Ekim tarihine ertelendi

06 rusvet Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “ödeme miktarını belirleme yetkisinin kimde olduğu” sorusuna önce “Genel sekreter” daha sonra da “daire başkanı” cevabını vermesi kafaları karşırtırırken, mahkeme heyeti müzekkere yazarak, yetkinin kimde olduğunu sormayı kararlaştırdı.

06 rusvet Ana Manşet

SALONA ALINMADILAR
Samsun’da rüşvet ve kara para aklama iddiasıyla tutuklanan, hakkında iki ayrı suçtan soruşturma başlatılarak dava açılan Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Bahattin K. ile rüşvet verdiği iddia edilen müteahhit Y.T’nin duruşması Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün yapıldı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşen duruşma salonuna basın mensupları ve sanıkların ailesi alınmadı.

06 rusvet 1 Ana Manşet

BÜYÜKŞEHİR’E MÜZEKKERE
Hakim karşısında iddialara yanıt veren Bahattin K. belediyedeki miktar belirleme yetkisinin kendisinde olmadığını söylediği öğrenilirken, mahkeme heyetinin Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, “ödeme miktarını belirleme yetkisinin kimde olduğu” sorusuna önce “Genel sekreter” daha sonra da “daire başkanı” cevabını vermesi kafaları karşırtırırken, mahkeme heyeti müzekkere yazarak, yetkinin kimde olduğunu sormayı kararlaştırdı.

TUTUKLU YARGILANACAK
Duruşma savcısı mütalaasını açıklayarak her iki sanığın da “rüşvet” suçundan cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, eski daire başkanı Bahattin K.’nin tutuklu yargılanmasına karar vererek duruşmayı 20 Ekim’e erteledi.

KASADAN ÇIKAN SERVET
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin Bahattin K.’nın makam odasında yaptığı aramada 135 bin Euro, 36 bin lira, 6 kilo 430 gram altın, 13 çeyrek altın benzeri büyük boy altın, 75 tam ve 50 yarım, 1059 çeyrek altın, 22 ayar 0.5 gram ibaresi olan 1 adet altın, toplam 10 gram altın, 1 tane üzerinde Atatürk portresi olan altın, 490 Gürcistan Larisi, 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 24 adet hesap cüzdanı ele geçirilmişti.

Hakan AKGÜN-Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir