banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Samsun’daki o lezzete dünyaca ünlü gurmeden tam not

SAMSUN 24.06.2019, 10:38

Samsun Atakent’te hizmet veren, son zamanların trend tatlısı, bol Belçika çikolata soslu, özel yağ çekmeyen hamuru ile iç dolgulu tatlının adresi olan Lokma’tat’ı ziyaret eden Uluslararası Gurme Şef Haldun Tüzel, lokmaya övgüler yağdırdı

Ülkemizde ve dünyada ün salmış Uluslararası Gurme Şef Haldun Tüzel, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Antalya Gastronomi Eğitimciler Federasyonu Başkanı Mustafa Erol, Haber Türk Program Yapımcısı Asuman Kerkez, Atakent’te hizmet veren, son zamanların trend tatlısı, bol Belçika çikolata soslu, özel yağ çekmeyen hamuru ile iç dolgulu tatlının adresi olan Lokma’tat’ı ziyaret etti. 
Lokmada kullanılan malzemeleri, çikolataları ve yapılış şeklini titizlikle inceleyen Gurme Şef Tüzel, lokmaya övgüler yağdırdı. 

HAMURUN İKSİRİ ERCAN ŞEF'TEN
Lokma’tat’ta lokmaları titizlikle tadan, kullanılan malzemeleri ve yapılan işe övgüler yağdıran ülkemizde ve dünyada ün salmış Uluslararası Gurme Şef Haldun Tüzel, "Lokma’tat’ta her şeyden öte lezzetler özenle seçilmiş. Çok hoşuma gitti. Lokmanın hamuruyla ilgili bilgi aldığımda ise iksirinin Ercan Şef’e ait olduğunu duyunca daha fazla gurur duydum. Soslarda ve iç malzemede kullanılan soslara değindiğimizde ise bilinen, tanınan ve iyi bir marka kullandıklarını öğendim. Çikolatada en önemli unsur kıvamı vermektir ve bu konuda da kendilerini başarılı buldum. Hakikatten Samsun’da üst düzey tatlara çıkmışlar" diye konuştu.

KALİTE ÖN PLANDA
Öncelikle kaliteye çok önem verdiklerinin altını çizen Lokma’tat İşletmelerinin yönetim kurulu üyesi Turgay Kahraman, “Samsun’da kaliteli bir yerde, kaliteli lokma tatlısı yemek isteyen vatandaşları işletmemize davet ediyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın ünlü şef gurmelerin Lokma’tat’a gelerek ürünlerimizi tatmaları ve ürünlerimiz hakkında güzel övgüler almak onur verici bir şey” dedi.

Merve İLHAN
 

Yorumlar (0)