doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Cumhuriyet Bayramı Belli Oldu

Samsun'daki-Cumhuriyet-Bayramı-Belli-Oldu
Daha Fazla Göster

Samsun’da  Cumhuriyet Bayramı Belli Oldu Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü, düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak

Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinlik programı belli oldu. Samsun Valiliği başta olmak üzere belediyeler ve STK’lar, şehrin dört bir yanında düzenlenecek etkinlerle vatandaşlara Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak.

VALİLİKTEN ETKİNLİK DİZİSİ
Samsun Valiliği tarafından 27 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de Atakum Sanat Merkezi Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri, 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’te Atatürk Anıtı’nda Çelenk Koyma Töreni, 29 Ekim Cuma saat 10.00’da Tebrikat Töreni, 29 Ekim Cuma Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Stadı’nda Bayram Töreni ve 29 Ekim Cuma günü saat 18.00’de Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda Kabul Töreni gerçekleştirilecek.

ATAKUM’DA BAYRAM HEYECANI
Atakum Belediyesi ise her bayram olduğu gibi bu bayram da vatandaşlara 29 Ekim coşkusunu yaşatacak. 27 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da Vedat Türkali Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde Resepsiyon konseptine uygun, Cumhuriyet Buluşması gerçekleştirilecek. 29 Ekim Cuma akşamı saat 19.00’da Cumhuriyet Bayramı kutlanacak. Yeşilyurt AVM otopark alanında gerçekleşecek konser programında halk müziği sanatçısı Sevcan Orhan, genç sanatçı Taylan Bayri ve DJ Selo Samsunlulara unutulmaz bir gece yaşatacak.

ADD’DEN FENER ALAYI
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi ise, 29 Ekim 2021 Cuma günü Saat 11.00’de siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, sendika ve odalarla beraber Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve basın açıklaması yapacak. 29 Ekim 2021 Cuma günü Saat 19.30’da 56’lar DSİ önünden başlayacak “Cumhuriyet Fener Alayı’ gerçekleştirilecek. 30 Ekim 2021 Cumartesi saat 19.30’da ise ADD üyeleri Anemon Otel de ’98. Yıl Cumhuriyet Balosu’nda buluşacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir