Samsun’daki 1 Mayıs Kutlamasında İlginç Anlar

1-mayis-kutlamasinda-ilginc-anlar-1232
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’daki 1 Mayıs Kutlamasında İlginç Anlar  1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kapsamında düzenlenen etkinlikte ilginç anlar yaşandı. Akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen bir kadın, elini yumruk yaparak grubun karşısına geçip öğrenci andını okudu.

Ana Manşet

ÖĞRENCİ ANDINI OKUDU

Aralarında LGBTİ ve HDP’lilerin de bulunduğu Emek ve Demokrasi Güçleri, Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için basın açıklaması yaptı. LGBTİ ve HDP bayrakları da taşıyan grup basın açıklamasına başlamadan önce ilginç bir olay yaşandı. Elinde sıvı yağ ve temel gıda maddelerinin olduğu çuvalla geçen akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen bir kadın, elini yumruk yaparak grubun karşısına geçip öğrenci andını okudu. “Ne mutlu Türküm diyene” diyen kadın, çevredekilerden da alkış topladı.

Grubun karşısına geçerek elindeki çuvalla Andımızı okuyan kadın, “Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa. Adın yazılacak mücevher taşa. Atatürk’ü unutmadık. Ne mutlu Türküm diyene. Atatürk olmasaydı vatan olmazdı. Daima Atatürk’ü tutarım” dedi ve öğrenci andını okudu.

AW307999 02 Ana Manşet

SALDIRI VE CİNAYETLERİ DURDURMAK İÇİN ÖNEMLİ

Daha sonra basın açıklaması başladı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Ayten Kutlu, “1 Mayıs, pandemi bahanesiyle kadın emeğinin gaspına, kadınların istihdam alanlarından dışlanmasına, kadın yoksulluğuna isyan için önemli. İnançlara, etnik kimliklere, LGBTİ’lere yönelik nefret söylemi, saldırı ve cinayetleri durdurmak için önemli” ifadelerini kullandı.

Ana Manşet

Grup, basın açıklamasının ardından Kürtçe ve Türkçe sloganlar attıktan sonra dağıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir