doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Zamlar İptal Edildi, Vatandaş İade İstiyor! Büyükşehir Belediyesi Önünde Toplanacaklar

samsunda-vatandas-hak-arayisinda-0211
Daha Fazla Göster

Samsun’da Zamlar İptal Edildi, Vatandaş İade İstiyor! Büyükşehir Belediyesi Önünde Toplanacaklar Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri, SASKİ tarafından su ve sayaç okuma bedeline yapılan zamların mahkeme tarafından verilen iptal kararına ilişkin ve ödenen tutarların vatandaşa iade edilmesi için Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelecek.

Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri, SASKİ’nin yüzde 25’lik artış, yüzde 150 sayaç okuma ücreti ve TÜFE zammını mahkemenin iptal etmesiyle ilgili, kararın uygulanması ve ödenen tutarların vatandaşa iade edilmesi için perşembe günü Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak.

“HUKUKSUZ BULUNDU”

DİSK EMEKLİ SEN Samsun Şube Başkanı ve Su Zammı Geri Alınsın Platformu Sözcüsü Tacettin Aydın, şu ifadelere yer verdi: “2019 yılı haziran ayında Samsun Büyükşehir Belediyesinin Suyun kullanım bedeline yapmış olduğu afaki zam kararı, Samsun 2. İdari Mahkemesi tarafından hukuksuz bulunarak iptal edilmiştir. Bu mahkeme Kararının uygulanması ve yersiz tahsil edilen tutarların tüketicilere iadesi için Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu tarafından perşembe saat 15.00’te Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapılacaktır.”

WhatsApp Image 2021 11 02 at 19.06.29 1 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 11 02 at 19.06.28 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 11 02 at 19.06.29 Ana Manşet

SAMSUN HABERLERİ İÇİN ANA SAYFAMIZI ZİYARET EDİN SAMSUN HABERLERİ