doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Zam Tepkisi’ ‘Halkın Gücü Kalmadı’

samsun-zam-tepkisi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Zam Tepkisi’ ‘Halkın Gücü Kalmadı’  BES Samsun Şube Başkanı KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk, halkın bir zammı daha kaldıracak gücü kalmadığını belirterek, acil eylem planı çağrısında bulundu

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şube Başkanı KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk; elektrik, ulaşım, temel ihtiyaç malzemeleri gibi bir çok kaleme yapılan zamlar nedeniyle maaşların erittiğini belirterek, acil eylem planının devreye sokulması gerektiğini söyledi.

‘GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR’
“Halkın bir kalem daha zam kaldıracak ne bütçesi ne de sabrı kalmıştır” diyen Tuluk, “Elektrik fiyatlarındaki zamların hemen hemen tüm ürünlerin fiyatlarının artmasına neden olacaktır. Ekonomik kriz ve salgın koşullarında zaten zor durumda olan geniş halk kesimlerinin sıkıntıları daha da artacaktır. Elektrik fiyatlarındaki can yakıcı artışları durdurmak için acil olarak harekete geçilmelidir. Öncelikle özelleştirme ve kar esaslı piyasa politikaları terk edilerek, ülkemiz kaynaklarının kamu yararı temelinde en iyi şekilde değerlendirileceği ve farklı elektrik üretim kaynaklarının birbirlerinin maliyetlerini sübvanse edeceği yeni bir sistemin oluşturulması kaçınılmazdır. Özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarında alım garantileri bu anlamda yeniden gözden geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir