doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Samsun’da Zabıtadan Örnek Hareket!

samsun-canık-zabıta-17-hazıran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Zabıtadan Örnek Hareket! Samsun’da Hatice teyzenin pazarda kaybettiği kurban parası zabıtanın çabasıyla bulundu

Samsun’un Canik ilçesinde 65 yaşındaki Hatice Keskin’in, semt pazarında alış veriş yaparken kaybettiği kurban parası, zabıta ekiplerinin çabası ile bulunarak teslim edildi.

PARASI TESLİM EDİLDİ
Semt pazarında alışveriş yaparken, içinde kurban parası bulunan cüzdanını kaybeden Keskin, Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne müracaat etti.Zabıta ekiplerinin araştırması sonucunda, kaybolan cüzdanın sebze tezgahı kenarında unutulduğu belirlendi pazar esnafı Sabri Salih, tezgahının kenarında unutulan cüzdanı ekiplere teslim etti. Ekipler, içinde 1450 lira bulunan ve Hatice Keskin’e ait kimlik kartı ve bazı özel kartların olduğu cüzdanı, evine giderek Keskin’e teslim etti.

samsun canik zabita 17 haziran 2 Samsun

HELAL PARAYDI
Kaybettiği cüzdanının kendisine iletilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Keskin,”Bu güzel davranışlarından dolayı cüzdanımı bulup getiren herkese çok teşekkür ederim. Uğraşmışlar, bulmuşlar, benim ayağıma kadar getirmişler. Çok teşekkür ediyorum. Kurban parası biriktiriyordum. Helal paraydı. Kayboldu diye hiç üzülmedim. Çünkü geri geleceğini biliyordum” dedi.

samsun canik zabita 17 haziran 1 Samsun

ESNAF ÇOK DUYARLI
Canik Belediyesi Zabıta Birimi Komiseri İrfan Birinci ise alışverişe çıkan insanlara daha dikkatli olmaları konusunda tavsiyede bulunarak, “Esnafımız bu konuda zaten duyarlı. Bulunan parayı her zaman teslim etmişlerdir. Ama insanlarımız da dikkatli olmalıdır.” ifadesini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir