doğa yataks duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Yüzlerce Antrenör O Programda Bir Araya Geldi

Daha Fazla Göster

Samsun’da Yüzlerce Antrenör O Programda Bir Araya Geldi Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Samsun şubelerinin iş birliği ile 500 antrenöre gelişim semineri verildi

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.42.09 Foto Galeri

YOĞUN KATILIM

Adem Kurukaya anısına TFF ve TÜFAD işbirliği ile düzenlenen 3. Sürekli Gelişim Semineri ve Zorunlu Bölgesel Gelişim Semineri’ne Samsun ve çevre illerden 500 antrenör katıldı. Atakum Belediyespor Stadyumu’nda gerçekleşen programa Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu kulüp temsilcileri katıldı. Programda eğitim verecek antrenörlere ve vefat eden Samsunspor’un efsana futbolcularından Adem Kurukaya’nın abisine plaket verildi.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.42.11 1 Foto Galeri

İYİ EĞİTİM VERMEK

Başkan Bayrak, “Seminerimiz Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa yapılan bir seminerdir. Bizim amacımız antrenör arkadaşlarımıza en iyi ve sağlıklı bir şekilde eğitim vermek. Bundan önceki eğitimler 2 senede ve toplam 5 saat yapılıyordu. Biz antrenörlerin eğitimini ön planda tuttuğumuz için 1 günü 3 güne yayıp toplam 15 saat kurs verdik. Bu seminerlerimiz salon ve saha uygulamaları ile gerçekleştirdik. Son üçüncü seminerimizi ise antrenörün işi saha olduğu için uygulamaları sahada gerçekleştirdik. Süreç içerisinde antrenör arkadaşlarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.42.11 Foto Galeri

TEK GAYEMİZ GENÇLER

Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Samsun bir spor kenti. Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy’de de suni çim saha olacak. Kulüplerimizin ciddi anlamdaki saha sıkıntıları bitmiş olacak. Samsun’da gençlerimizin spor altyapısı noktasında ciddi anlamda gayret içerisindeyiz. Tek hedefimiz tek gayemiz gençlerimizi spor ile buluşturmak” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.42.12 Foto Galeri

BİZLER İÇİN ÖNEMLİ

TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven ise “Antrenörlerimiz bizler için çok önemli çünkü gençlerimize dokunuyorsunuz. Hocalarımızın emeği çok büyük bu anlamda hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.42.10 Foto Galeri

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Bayrak, son olarak ise TÜFAD olarak, doğal afet yaşadığımız bu zor günlerde seminere katılım sağlayan teknik adamlara, Başta TFF’de saha uygulamalarında sunumuyla katkı sağlayan TFF eğitimci hocalarından Mahmur Nedim Karadeniz’e Samsunspor’un antrenörlerinden Adnan Öztekin, Mehmet Bayraktar, Polat Canpolat, Onur Karalı ve Recep Telatoğlu hocalarına, eğitimde katkısı, desteği ve emeği geçen herkese seminere katılan tüm teknik adamlara teşekkür etti. Esra VURAL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir