doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Yöre Halkının Yol İsyanı! ‘Biz neden hizmet alamıyoruz?’, ‘Burayı Kimse Görmezden Gelemez!’

Samsun'da Yöre Halkının Yol İsyanı!
Daha Fazla Göster

Samsun’da Yöre Halkının Yol İsyanı! ‘Biz neden hizmet alamıyoruz?’, ‘Burayı Kimse Görmezden Gelemez!’ Samsun’da Bekdemir Mahallesi’nde yaşayan yöre halkı, kavşak yol talebi olan projenin reddedilmesini protesto ederek, yetkililere seslendi

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.01 Ana Manşet

Samsun’un Kavak İlçesi Bekdemir Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, kazalara neden olduğu gerekçesiyle, kavşak yol taleplerinin geri çevrilmesi üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi. Yol kenarında eylem yapan vatandaşlar, “Biz neden hizmet alamıyoruz? Burayı kimse görmezden gelemez! ” diyerek soruna çözüm istedi.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.02 1 Ana Manşet

HİZMET ALAMIYORUZ
Kavak-Asarcık Karayolu 13. kilometresinde 250 hanede 2 bin kişinin yaşadığı Bekdemir Mahallesi sakinlerinin talep ettiği kavşak yol projesine Samsun 7. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce onay verilmedi. Konuyu siyasilere de ilettiklerini ancak iktidar kanadından gerekli ilgiyi görmediklerini belirten yöre halkı, yan yol ve kavşak yol isteğinin reddedilmesi üzerine eylem yaptı. Bekdemir Köyü Dernek Başkanı ve Bekdemirliler Kooperatif Başkanı Sayit Esen ve vatandaşlar, yolun şu an tehlike durumda olduğunu, kazalar yaşandığını, bölgeye gelen misafirlerin köyün girişini bulmakta zorlandıklarını ifade eden vatandaşlar, hizmet alamamaktan yakındı.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.02 Ana Manşet

OYNANAN OYUNLAR VAR
“Köyümüzde oynanan oyunlar olduğunu görüyoruz” diyen CHP Kavak İlçe Başkanı Şakir Altun, “Her zaman İYİ Parti ve CHP olarak vatandaşlarımızın yanındayız. 1 sene idare etsinler, sabretsinler köylülerimizin istediği şekilde kendilerine arz edeceğiz. Seçimde gereğini yapacağız” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.00 2 Ana Manşet

VATANDAŞIN YANINDAYIZ
Millet ittifakı olarak vatandaşlara destek vermek için geldiklerini dile getiren İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Demirhan, “Burada ciddi bir problem var ki vatandaşlarımız durumu protesto ediyor. Biz her durumda vatandaşlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.00 1 Ana Manşet

KİMSE GÖREVİNİ YAPMIYOR
Görüşmeler neticesinde projelerine ret geldiğini anlatan Bekdemir Köyü Dernek Başkanı ve Bekdemirliler Kooperatif Başkanı Sayit Esen, “Burası 250 hane 2 bin nüfusluk bir köy. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu projeye neden ret verdiğini merak ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır’ın bu konudan haberi var. Burayı kimse görmezden gelemez. Bu ihtiyaç giderilmiyorsa kimse görevini yapmıyor demektir” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.00 Ana Manşet

BİR YANLIŞ MI YAPTIK?
“Kağıt üzerinde proje yanlış olabilir, buraya bir görevlinin gelip bu kavşaktaki, sıkıntıyı görmesini bekliyoruz” diyen Başkan Esen, “İktidar partisinden bir ilçe başkanı gelip bu yolu görmedi. Biz verdiğimiz sözlerin arkasında durduk, onlarda duracak. Üç şık var. Birincisi önceliğimiz, köyün girişinin açılması, olmuyorsa yan yol açmak. O da olmuyorsa 50 metre bariyerin geriye çekilerek, kavşak yapılması. Türkiye’nin her yerinde olan kavşak Bekdemir’de neden olmuyor. Devlete bir yanlış mı yaptık?” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.03 Ana Manşet

GİDEN PROJE GERİ DÖNÜYOR
Bekdemir Mahallesi Muhtarı Şaban Avcı, “Ne hikmetse giden projelerimiz geri dönüyor. Biz Büyükşehir’e de köprünün yükseltilip, sapağın olması için başvurduk. Büyükşehir köprüde deforme olmadığını yıkamayacaklarını söyledi. O zaman güçlendirme istedik. Ona da sonra ‘bakacağız’ dediler. Bekliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 26 at 17.32.02 2 Ana Manşet

NEDEN GİZLİCE GELİYOR?
Tarihi bir alanda yaşadıklarını kaydeden Salih Bekdemir, “Biz onlara ne yaptık? Mustafa Demir’i sosyal medyada takip ediyoruz. Bekdemir halkı Demir’in yanına yakışmıyor mu? Neden Demir her yerde vatandaşlarla resimler çekiniyor, Bekdemir’e gizlice geliyor?” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir