doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Yöre Halkı Cevap Bekliyor! Santral Mühürlenecek Mi?

Samsun'da Yöre Halkı Cevap Bekliyor! Santral Mühürlenecek Mie
Daha Fazla Göster

Samsun’da Yöre Halkı Cevap Bekliyor! Santral Mühürlenecek Mi? Samsun’da Çarşamba İlçesi’nde biyokütle enerji santrali için ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptal edilmesinin ardından, tesisin mühürlenmesi için davacılar harekete geçti

02 santral 3 Ana Manşet

Samsun’un Çarşamba İlçesi’ndeki biyokütle enerji santrali ile ilgili ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptal edilmesinin ardından yöre halkından oluşan davacılar, tesisin tüm faaliyetlerinin durdurulması ve mühürlenmesi için valiliğe dilekçe verdi.

02 santral 2 Ana Manşet

YARGIYA BAŞVURACAKLAR
Samsun’un Çarşamba İlçesi’ne kurulan biyokütle enerji santrali ile ilgili yöre sakinlerinin açtığı davada 3. İdare Mahkemesi ‘ÇED gerekli değildir’ kararını bozmasının ardından, tesisin kapatılıp kapatılmayacağı konusu gündeme geldi. Davacılar tarafından Samsun Valiliği’ne gönderilen dilekçede, “Samsun Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili ‘ÇED gerekli değildir’ kararının haksız ve açıkça hukuka aykırı olduğuna ve bu nedenşe işlemin iptaline karar verilmiştir. Mahkeme kararı taraflara tebliğ edilmiştir. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 28. Maddesi’nin 1. Fıkrası uyarınca, dava konusu yapı giriş ve çıkışlarının mühürlenmesini; aksi halde ilgili ve sorumluları hakkında yasa yoluna başvurmak zorunda kalınacağını arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

02 santral 1 Ana Manşet

HALK YANIT BEKLİYOR
Tesisteki faaliyetlerin hala devam ettiği öğrenilirken; davacılar, dilekçenin işleme alınarak santraldeki çalışmaların durdurulması ve mühürlenmesini bekliyor.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir