baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Samsun’da Yılbaşında Polis ve Jandarma Teyakkuzda

featured

Samsun’da Yılbaşında Polis ve Jandarma Teyakkuzda Samsun Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ‘yılbaşı tedbirleri’ kapsamında il genelinde 671 ekip, 2 bin 949 personel görev alacak

Samsunda Yilbasinda Kac Polis Gorev Alacak 3 scaled Asayiş

Samsun Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ‘yılbaşı tedbirleri’ kapsamında görev başında olacağını açıkladı. Bu kapsamda 671 ekip 2 bin 949 personel şehrin huzur ve güvenliği için mesai yapacak.

EKİP SAYISI ARTIRILDI
Yılbaşı nedeniyle ekiplerin artırıldığı belirtildiği açıklamada, ” Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde alışveriş yapmalarını sağlamak için alışveriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde, parklarda, bahçelerde, havaalanı, terminalde, şehir içerisinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı personel görevlendirerek emniyet ve trafik tedbirleri artırılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Samsunda Yilbasinda Kac Polis Gorev Alacak 4 scaled Asayiş

2 BİN 438 POLİS
Gerekli tedbirlerin alındığı ifade edildiği açıklamada ” İl Emniyet Müdürlüğümüzce özellikle sokak aralarında oluşabilecek olayların engellenmesi amacıyla 31 Aralık 2021 günü ve gecesi 557 ekip, 109 noktada yaya devriye, 4 hava aracı, 1 deniz aracı, 4 dedektör köpek, 28 uygulama noktası olmak üzere toplam 2 bin 438 personelle gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır” denildi.

511 JANDARMA PERSONELİ
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapacağı çalışmalarla ilgili ise şu detaylara yer verildi: “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak sabit ve hareketli jandarma devriyeleri vasıtasıyla umuma açık yerlerde, yollarda, devlet karayolu üzerinde ve önemli tesisler civarında denetim ve kontrol için 114 asayiş ekibi, 3 köpek unsuru, 2 hava unsuru (Drone), 30 trafik ekibi olmak üzere toplam 511 personel görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımızın, huzur ve güven ortamını bozacak davranış ve olayları, 112 Acil Çağrı Merkezi ve aşağıda belirtilen telefonlarımız ile e-mail adreslerimize bildirmeleri önem arz etmektedir”

Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Samsunda Yilbasinda Kac Polis Gorev Alacak 1 scaled Asayiş

Samsunda Yilbasinda Kac Polis Gorev Alacak 2 scaled Asayiş

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.