Samsun’da Yeşillik Bitecek Beton Kütle Gelecek

Samsun'da Yeşillik Bitecek Beton Kütle Gelecek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Yeşillik Bitecek Beton Kütle Gelecek Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, daha önce “Millet Kıraathanesi” yapılacağını belirttiği Yalı Kafe’nin; imar değişikliği ile beton kütleye dönüştürülmesi çalışmasına, CHP’li Tekcan itiraz etti.

12 yali kafe2 Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İller Bankası’ndan devraldığı Yalı Kafe’nin, ‘Millet Kıraathanesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili kararın ardından bu kez de imar planı değişikliğine gidilerek, aynı yere beton yapılaşmayı getirecek değişikliğe; CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, itiraz etti. Tekcan, komisyonda yapılan imar değişikliğine karşı çıkarak, hukuki yollar ve eylemlerle hak arayışına başlayacaklarını söyledi.

12 yali kafe3 Ana Manşet

ATAKUM’A İHANET
Tekcan, yapılan değişikliğe karşı çıktıklarını ve maddenin gündemden çıkarılması gerektiğini kaydederek, “Devir işlemi olurken, başkanımız burası için ‘Ha Atakum Belediyesi’nde ha Büyükşehir Belediyesi’nde’ dedi. Buranın aynı formatta, aynı şekilde devam edeceğini belirtti. Millet kıraathanesi kitap kafe olması gündeme geldi eyvallah dedik. Yürütmeyi durdurma kararı gerekçelerini fırsat bilip, burada toplam 5 bin 654 metrekarelik inşaat, Atakum’a yapılacak en büyük ihanettir” dedi.

ATAKUM SAHİP ÇIKACAK
“Bu durumu hiçbir Samsunlu kabul etmeyecektir” diyen Tekcan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim amacımız, buranın yeşil alan olarak kalmasıydı. Burada 3 katlı bir inşaat söz konusu. Yeşil alan falan kalmayacak. Burası olduğu gibi bir beton kütleye dönüşecek. Bunu biz kabul etmeyeceğiz, sonuna kadar direneceğiz. İnsanları yaşam konforundan edemezsiniz. Herkes oraya nefes almaya geiyor. Bunu yapmaya hakkınız yok. Eylem yapacağız, dava açacağız, şikayet edeceğiz. Bu yanlıştan dönün. Atakum halkı olarak rica ediyoruz. Biz buraya sahip çıkacağız bu maddeyi geri çekmenizi istiyoruz.”

57562393 ee3b 43f9 95dd 2a29e134557c Ana Manşet

SÜREÇ HIZLANACAK
Bu arada, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nihat Soğuk ise “Sonuçta, Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum’da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağı bir projeyi gerçekleştirmek istiyor. Meclis kararıyla birlikte, bu süreci hızlandıracağız” dedi.

12 yali kafe1 Ana Manşet

Mustafa İNAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir