doğa calven cemre
       
5s akın bilgi

Samsun’da Yeni Dolandırıcılık Yöntemi! Aman Dikkat Kanmayın! Hakyemezoğlu uyardı…

Samsun'da Yeni Dolandırıcılık Yöntemi! Aman Dikkat Kanmayın! Hakyemezoğlu uyardı...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Yeni Dolandırıcılık Yöntemi! Aman Dikkat Kanmayın! Hakyemezoğlu uyardı… TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, dolandırıcıların dernek kurarak engelliler adına para topladığını öne sürdü.

 

Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, kentte şehir dışından gelen dolandırıcıların engelli dernekleri kurarak para topladığını iddia etti.

11 sakatlar dernegi 1 scaled Ana Manşet

‘DERNEK KURUYORLAR’
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, ’10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ nedeniyle Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Başkan Hakyemezoğlu, dolandırıcıların dernek kurup ‘yardım’ adı altında para topladıklarını öner sürerek, vatandaşların bu kişilere itibar etmemeleri gerektiğini söyledi.

11 sakatlar dernegi 2 scaled Ana Manşet

ADIMIZI KULLANIYORLAR
Kentte birçok dernek kurulmaya başlandığını belirten Başkan Hakyemezoğlu, ”Sağlıklı insanlar dernek kuruyor. Engellileri kullanarak para topluyorlar. Bizim milletimiz yufka yürekli ve yardımsever. Kim bilir bu insanlardan Ramazan ayında ne kadar para topladılar? Bu derneğe 5 kuruş yardım toplanmadı. Bizim derneklerin birçoğu para toplamıyor. Samsun’da bunu yaparak, para toplayan çok kişi var. Derneğimizin adını da çok kullanıyorlar. Emniyet Müdürlüğümüz bu konuda çok hassas ve duyarlı. Sağolsunlar. Vatandaşlarımız da bu konuda dikkat ederlerse iyi olur” dedi.

11 sakatlar dernegi 3 Ana Manşet

DİLENCİ DEĞİLİZ
Engelli maaşlarının yeterli olmadığını ifade eden Başkan Hakyemezoğlu, şunları söyledi: “Bin 600 lira aylık alıyoruz ama bu bize yetmiyor. Engelliler 3. sınıf vatandaş olarak görülüyor. Bize muhtaç gözüyle bakıyorlar. Engelliler dilenci durumuna düştü. Ofisine ziyarete gittiğim bir arkadaşın çalışanı, ‘Müdür şu anda burada yok’ diyerek bir şey istiyormuşuz gibi davranılıyor. Bu çok yanlış. İsterdik ki ’10-16 Mayıs Sakatlar Haftası’nda, hükümetimiz ‘Sizler için şunu yaptık’ diyebilsin. Tabi ki yaptıkları var, Allah razı olsun. En büyük sorun, raporlarımız ve maaşımız. Ama elimizden gelen bir şey yok.”

Emre ÖNCEL

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir