Samsun’da Yardımsever Muhtardan Anlamlı Kampanya

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Yardımsever Muhtardan Anlamlı Kampanya Samsun’da hayırsever Muhtar Hasan Kaya, ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi dağıtıyor.

 

Samsun’un İlkadım İlçesi Cedit Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya, hayırseverlerden aldığı maddi destekle bakkallardan alışveriş yaparak, oluşturulan yardım kolilerini kapı kapı gezerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

89 Ana Manşet

TAKDİR EDİLESİ YARDIM
Ramazan ayı ve pandemi nedeniyle maddi zorluklar çeken küçük esnafa Muhtar Hasan Kaya merhem oldu. Cedit Mahallesi Muhtarlığı tarafından başlatılan kampanyada, hayırseverlerden aldıkları maddi destekle bakkallardan alışveriş yaparak, ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtılıyor. Ayrıca, elektrik ve su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşların da fatura borçları ödeniyor.

m1 Ana Manşet

 

‘MERHEM OLUYORUZ’
Pandemi sürecinde mahalle bakkallarının iş yapamaz hale geldiğini dile getiren Muhtar Kaya, “Hem mahallemiz kazansın hem de mahallemizdeki insanlara sahip çıkalım istedik. Azalarımız ile birlikte böyle bir karar aldık. Hayırseverlerin vermiş olduğu maddi destekle, bakkallarımızdan alışveriş yapıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verdik. Bu konuda bize destek olan tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Tek yardımımız kumanya değil. Elektrik, su gibi faturalarını ödeyemeyen ihtiyaç sahiplerinin bu sıkıntılarına da merhem oluyoruz” dedi.

m2 Ana Manşet

13 BİN LİRA TOPLADIK
Cedit Mahallesi’nde 12 bakkalın olduğunu söyleyen Muhtar Kaya, “Bu bakkallarımızın hepsinden alışverişimizi yaptık. Mahallemizde 130 ihtiyaç sahibi aile var. Bu sayının yarısının ihtiyacını karşıladık. Diğer yarısını da birkaç gün içerisinde bitireceğiz. 13 bin lira civarında yardım topladık. Hakkaniyetli bir şekilde bakkallarımıza böldük. İnşallah, bizim de onlara bir katkımız olmuştur. Önemli olan onların hayır duasını alabilmek. Sadece kumanya değil, deterjan, çamaşır suyu ve sabun gibi ihtiyaçları da karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

muhtar3 Ana Manşet

Emre ÖNCEL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir