Samsun Büyükşehir Belediyesi, Yabancılar Çarşısı'nın çatısına Güneş Enerji Sistemi kuracak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Yabancılar Çarşısı'nın çatına kuracağı güneş enerji panalleri için 25 milyon TL kredi talebinde bulundu. Yabancılar Çarşısı'nın çatı onarımı ile birlikte Güneş Enerji Sistemi (GES) panellerinin de eş zamanlı olarak yapılacağı bildirildi. 

KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde gündeme gelen maddesinde, Yabancılar Pazarı Güneş Enerjisi yapımı projesinde kullanılmak üzere, İller Bankası A.Ş.'den ve diğer bankalardan veya kredi veren finans kuruluşlarından 25 milyon kredi kullanılmasına ilişkin her türlü işlemi yapmaya Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın yetkilendirilmesi talep edildi. Büyükşehir Belediyesi'nin Yabancılar Pazarı çatısına kuracağı güneş enerji panelleri ile üreteceği elektriği piyasaya arz edeceği bildirildi. Kredi yetki talebi ise bugün yapılacak komisyon toplantısında görüşülecek.

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Samsun haberleri | OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Senegalli mevkidaşı Prof. Dr. Ahmadou Aly Mbaye'yi ağırladı Samsun haberleri | OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Senegalli mevkidaşı Prof. Dr. Ahmadou Aly Mbaye'yi ağırladı