Samsun’da Vicdanlara Sığmayan Dolandırıcılık Olayı

Samsun'da Vicdanlara Sığmayan Dolandırıcılık Olayı...
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Vicdanlara Sığmayan Dolandırıcılık Olayı Samsun’da yaşayan iki vatandaş, evine filyasyon ekibi gibi davranan hırsıza parasını kaptırdı

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde kendisini filyasyon görevlisi olarak tanıtan Y.T., önce Tepecik Mahallesi’nde yaşayan 79 yaşındaki Sait Göksel’in, ardından da Kadifekale Mahallesi’nde yaşayan 86 yaşındaki Zülfü Görmez’in evine girerek, hırsızlık yaptı.

dolan teyze Samsun

PENCEREDEN KAÇTI

Y.T., Tepecik Mahallesi’nde yaşayan 79 yaşındaki Sait Göksel’in evinin kapısını açık olduğunu gördü ve girdi. İçeriye giren şüpheli Göksel ile karşılaştı, “Birazdan hemşireler gelecek. Filyasyon ekibindeyim. Üzerine düzgün bir şeyler giy” dedi ve gömleği çıkardıktan sonra odasına gitti. Y.T., gömleğin cebinden 2 bin lirayı aldıktan sonra çıkarken kapıda Göksel’in torunu Tenzile Göksel’le karşılaştı. Göksel’e de kendisinin filyasyon ekibinden olduğunu belirterek, kapıyı yüzüne kapatıp pencereden kaçtı. Cebinden parasının alındığını fark eden Göksel, polise başvurdu.

Samsun

“DEZENFEKTE EDELİM” DEDİ

Y.T. isimli şüpheli daha sonra alışveriş yaptıktan sonra Kadifekale Mahallesi Demir Sokak’taki evine doğru giden 86 yaşındaki Zülfü Görmez’in yanına gitti. Şüpheli kişi “Sebze ve meyve aldığın adam koronavirüs, aldıklarını evinde dezenfekte edelim” dedi. Görmez’in ellerindeki poşetleri alan Y.T, Görmez’in ikametine de girdi. Poşetleri dezenfekte ettikten sonra evi de dolaşan Y.T, vazonun altındaki 500 lirayı aldıktan sonra evden ayrıldı.

20210505 2 48132304 64842334 scaled Samsun

SERBEST BIRAKILDI

İhbarlar üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, şüpheli Y.T. hırsızlık yaptığı kıyafetlerle İlkadım ilçesi Barış Bulvarı’nda yakaladı. Y.T. emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesi’ne sevk edilmesinin ardından mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Aynı zamanda şüphelinin, Tekkeköy İlçesi Kerimbey Mahallesi’nde de ağaçta asılı kol çantasını çaldığı öğrenildi.

dolan teyze Samsun

“O PARA HARÇLIĞIMDI”

Çok korktuğunu dile getiren mağdur Zülfü Görmez Samsun Canlı Haber TV’ye yaptığı açıklamada, ” Pazardan çıkınca adamın biri geldi poşetlerimi aldı yardım etmek istedi. Polis misin ? dedim. ‘Hı hı’ dedi. Evin önüne gelince pazar arabasını sırtına aldı çıkardı. Arabayı alıp sırtına çıkarınca, içeriye girmeye çalıştı. Sonra mutfakta meyvelerin üzerine deterjan döktü. ‘Al sen bunları yıka’ dedi. Sonra evin içinde dolaşmaya başladı. Hatta polis diye çay ikram etmek istedim. Bir baktım paramın yanında. ‘Burada ne yapıyorsun’ deyince panikledi. Bana ‘Tamam çay içeriz’ dedi. Ardından ayakkabısı alıp kaçtı. Oğlum idare ediyor parayı. O benim harçlığımdı. Bir aylık masrafımı onunla karşılıyorum. Cüzdanımda 35 lira kaldı. Çok korktum. Cezasını almasını isterim. Daha önce Hollanda’dayken de evime hırsız girmişti. 6 ay karşı komşum benimle birlikte kaldı. O hırsız hala hapishanede yatıyor ” dedi.

Mustafa İNAN-Emre ÖNCEL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir