doğa area duru
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Vezirköprü’yü Sel Vurdu!

Daha Fazla Göster

Samsun’da Vezirköprü’yü Sel Vurdu! Samsun’da Akören Mahallesi’ni sular altında bırakan yağışın yürek yakan görüntülerine ulaşıldı

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde Akören Mahallesi’ni sular altında bırakan yağışın görüntüleri adeta yürek yaktı.

Samsunda Vezirkopruyu Sel Vurdu 1 Foto Galeri

TARIM ARAZİLERİ HEBA OLDU
Vezirköprü’de etkisini gösteren sağanak yağış kısa bir sürede sele dönüştü. İlçede hayatı olumsuz etkileyen sel, tarım arazilerini adeta yuttu.

Samsunda Vezirkopruyu Sel Vurdu 2 Foto Galeri

Samsun Medya Grubu’na ulaşan görüntülerde Akören Mahallesi’ndeki evleri su basarken, yollar da göle döndü, vatandaşların arabaları ise yolda kaldı.

Samsunda Vezirkopruyu Sel Vurdu 6 Foto Galeri

BİR YILLIK EMEĞİM GİTTİ
Bir yılın emeğinin heba olduğunu belirten sel mağduru Kurtça Toprak, “Tütün ekerek geçimimi sağlıyorum. Yağmur aldı komple götürdü. Bir anda bir yıllık emeğim gitti. Herhangi bir sigortam yok. Devlet ayçiçeği gibi ürünlere sigorta yapmıyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Başka çaremiz yok ” ifadelerini kullandı.

Samsunda Vezirkopruyu Sel Vurdu 4 Foto Galeri

UYARIDA BULUNMUŞTU!

Prof. Dr. Orhan Şen de bugüne dikkat çekerek, “Samsun’dan Artvin’e kadar, Çarşamba sabahına kadar kuvvetli yağış olasılığı gözüküyor. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin bu bölgelerde biraz problem olacak gibi gözüküyor. Dere yataklarından yükseklere doğru çıkmaları lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Samsunda Vezirkopruyu Sel Vurdu 3 Foto Galeri

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir