doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Veliler Tepkili! ‘2 Senedir Neredeydiniz?’

samsunda-veliler-tepkili-0709
Daha Fazla Göster

Samsun’da Veliler Tepkili! ‘2 Senedir Neredeydiniz?’ Samsun’da bazı okullarda deprem güçlendirme çalışmalarının başlaması nedeniyle öğrencilerin geçici olarak başka okullara nakledilmesi sonucu sınıflarda yoğunluk yaşanması velilerin tepkisine neden oldu

Samsun genelinde bazı okulların deprem güçlendirme çalışması nedeniyle boşaltılarak, öğrencilerin geçici olarak başka okullara nakledilmesi bazı sınıflarda yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Veliler, “Çocuklarımız koronavirüs nedeniyle 2 sene boyunca okula gidemedi. O dönemde neden çalışmalar yapılmadı?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

08 okul 1 Ana Manşet

‘SIKIŞMALAR VAR’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Memur Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız ise; “Samsun’un merkezi dahil bazı okullarımız güçlendirilmeye alındı. Eğitim-öğretimin devam ettirilebilmesi için sınıflarımızın birleştirilmiş olduğu yerler var. İkili eğitimi düşünen okullarımız da var. Mevcut saysındaki artışla ilgili okulların derslik sayısının yetersizliğinden kaynaklı bir sıkışma söz konusu. Bu bir şekilde yönetilmesi gereken bir süreç. Kısmen de olsa deprem kuşağında olan bir yerdeyiz ve bu da çocuklarımızın can güvenliği açısından önemli” dedi.

08 okul 2 Ana Manşet

‘ESEN SÜRECİ YÖNETEMEDİ’

“Veliler serzenişlerinde haklı” diyen Yıldız, “Çalışmaların uzaktan eğitim sürecinde başlatılamaması, tamamen eski İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in süreci yönetememesi ve basiretsizliğiyle alakalı bir durum. Güçlendirilme konusu bugün ortaya çıkmış bir konu değil. Okulların uzaktan eğitim yapıldığı dönemde başlatılıp, yarıya yakını bitirilmiş olabilirdi. Bu sürecin en az mağduriyetle atlatılmasıyla ilgili arkadaşlar çalışıyorlar. Biz de yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir