doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Vatandaştan İmza Kampanyası! ‘Samsun’un Kumunu Geri Verin’

samsunun-kumunu-verin-imza-kampanyasi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Vatandaştan İmza Kampanyası! ‘Samsun’un Kumunu Geri Verin’ Samsunlu vatandaşlar, Atakum sahilinde yaşanan kıyı erozyonuna dikkat çekmek için ‘Samsun’un kumunu geri verin’ adı altında elektronik imza kampanyası başlattı

Samsun Atakum sahilinin, kıyı erozyonu tehdidi ile karşı karşıya kalması üzerine, bu duruma dikkat çekmek isteyen vatandaşlar, ‘Samsun’un kumunu geri verin’ adı altında elektronik imza kampanyası başlattı. Göz göre sahilin yok olmasını istemediklerini dile getiren vatandaşlar, “Samsun Ses Ver” çağrısında bulundu.

WhatsApp Image 2021 08 27 at 18.21.36 Ana Manşet

ADETA YOK OLMUŞ

Kıyı erozyonu Atakum’un Çatalçam mevkiinde etkisini artırırken, Atakent sahilinde de bazı bölümlerde erozyon kendini göstermeye başladı. Kampanyayı düzenleyen vatandaşlar, 2007, 2011, 2021 ve 2021 yılı Ağustos ayında çekilen uydu fotoğraflarında sahilin nasıl yok olduğu gözler önüne serildi.

WhatsApp Image 2021 08 27 at 18.22.22 Ana Manşet

‘SAMSUN SES VER’ ÇAĞRISI

Bir internet sitesinde yayımladıkları mesajla, tüm Samsunluları ve Samsunseverleri imza kampanyasına davet eden vatandaşlar, “Samsun Atakum sahili boyunca yer alan kumsalımız geçtiğimiz yıllar içerisinde (2011-2021 arası) sürekli bir yapılaşmaya maruz kalmış, giderek genişletilen yürüyüş yolu kapsamında yok edilmiştir. Artık tümüyle betonlaşan kumsal nedeniyle bir zamanlar tatilcilerin uğrak yeri olan, mavi bayrak ile girilebilir seçilmiş bölge denizi artık doğal yapısını kaybetmiş, taşlamış ve ve kirlenmiştir. Denizin iç kesimlerine kadar giren yürüyüş yolu dalgalar tarafından her defasında kırılsa da, belediye tarafından inatla tekrar yapılmaktadır. Bölge insanının nesiller boyu ayak bastığı kumu artık taş ve beton yollarla kaplanmıştır. Lütfen sizler de bu kampanyaya imza vererek ve paylaşarak Samsun sahil kumunu geri getirmemize yardımcı olun “ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir