Samsun'da Vali Zülkif Dağlı Denetimde! Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı,  vatandaşları  'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik' uygulamasına destek olmaları için çağrı yaptı.

SAMSUN'DA TRAFİK DENETİMİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve beraberindeki kolluk kuvvetleri yaya geçidinin farkındalığı arttırmak için sürücülere ve vatandaşlara broşür dağıtarak uyarılarda bulundu.

BROŞÜR DAĞITILIP UYARIDA BULUNULDU

Kentte '07-13 Mayıs Karayolları ve Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında, ülke genelinde eş zamanlı olarak tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilen 'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik' uygulaması İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde yapıldı. Vali Dağlı ve emniyet ve jandarma katıldığı uygulamada yaya geçidini kullanan vatandaşlara broşür dağıtılarak bilgilendirildi. 

"DAHA DİKKATLİ OLALIM"

Daha sonra  yoldan geçen arabaları durduran Vali Dağlı, sürücülere yayalara yol vermeleri konusunda uyarıda bulundu. Vali Dağlı, “Trafik kurallarını farkındalık uyandırmak için hatırlatıyoruz. Çalışmalarımızı devam ediyor. Bayram boyunca emniyet kemeri uygulamasına ağırlık vermiştik. Şimdi ise hem emniyet kemeri hem de yanında yayaların güvenliği için ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ adlı çalışmanın farkındalığını yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yaya geçitlerimiz yeniden elden geçiriliyor. Yayalarımız öncelikli olarak geçecekler. Araçlarda bulunan sürücülerimiz onlara öncelik tanıyacaklar. Bu manada yayaların güvenliği çok önemlidir. Hepimiz biliyoruz ki bizler birer araç sürücüsüyüz. Aynı zamanda birer yayayız. Bu manada ben araç sürücülerimiz daha da dikkatli olmaya davet ediyorum. Bu son derece önemlidir. Samsunluları yayalarımızın, sürücülerimizin güvenliği için bu çalışmaya destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Uygulamaya Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, İl Emniyet Müdür Vekili Tolga Bostancı,  emniyet ve jandarma mensupları katıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN. 

 

Atakum'da Unutulmaz 19 Mayıs Kutlaması! Atakum'da Unutulmaz 19 Mayıs Kutlaması!